MakaleWeb Uygulamaları

SEO İçin Yüksek Kaliteli Geri Bağlantılar (Backlinks) Alın

Arama motorlarında, web sitenize gelen kaliteli bağlantıların sayısı, Moz Domain Yetki Puanınızın büyük bir bölümünü oluşturur. Aslında, Google’ın orijinal patenti ağırlıklı olarak web sitelerinin birbirleriyle nasıl bağlantı kurduğuna odaklanmıştı. Ana fikir, bir web sitesinden diğerine bağlantının esasen bir “oy” olarak sayılmasıydı ve hâlâ öyledir. Çok çeşitli farklı kaynaklardan geri bağlantılar (backlink) alabilirsiniz.

Ucuz geri bağlantılar satın almamanız çok önemlidir ve siteniz için birisinin geri bağlantı oluşturmasını sağlıyorsanız, ne yaptıklarını bildiklerinden emin olmalısınız. Çok az para karşılığında “yüzlerce” geri bağlantı elde etmeleri için bir SEO şirketi ile anlaşan bir çok işletme sahibi tanıyoruz. Arama motorları bu işlemi spam olarak algıladı ve siteler genellikle sıralama kaybetti, yasaklandı veya en azından ceza aldı. Backlink oluşturmak uzun zaman alır, bu süreci fazla aceleye getirmeyin. Kaliteli ve bilgilendirici içerik yayınlarsanız yavaş yavaş doğal geri bağlantılar elde edersiniz. Ayrıca, alanınızdaki kişilere, tedarikçilere ve ortaklara ulaşabilir ve bir bağlantı aracılığıyla web sitenizi önerebilecekleri uygun bir yer olup olmadığını görebilirsiniz.

Geri bağlantı almaya başlamak için iyi bir yer, yüksek kaliteli dizin web siteleridir. Yeni ve güvenilir geri bağlantılar elde etmek için yerler ararken, sektörünüzde zaten sıralamaya giren web siteleri, dizinler ve bloglar için arama yapmaya çalışın. Bir forumda yorum yaparak, bir misafir blogunun yayınlanmasını sağlayarak veya işletmenizi güvenilir bir liste haline getirerek, yavaş yavaş kendi sitenize güven ve otorite oluşturacaksınız.

Haftada bir sitenize en az 1 yeni backlink eklemeye çalışmanızı öneririz. Web sitelerini araştırmak ve rakiplerin geri bağlantılarına bakmak haftada yaklaşık bir saat kadar sürer. Örneğin, sektörünüz hakkında iyi bir içerik yazıyorsanız, bunu bazı bloglara gönderin ve sizi misafir yayıncı yapıp yapmayacaklarını görün. Aşağıdakilere odaklanarak sağlıklı bir geri bağlantı (backlink) oranı oluşturmak mümkündür:

  • Bloglara yorum yapın.
  • Çevrimiçi forumlara etkin katılım sağlayın.
  • Listeleme sitelerinde hesap oluşturun ve işletmeniz için bir profil yaratın.
  • Web sitenizi yerel dizinlerin yanı sıra ulusal dizinlere eklemeyi unutmayın.
  • İş ortaklarınıza ulaşın (tedarikçiler, satıcılar, vb.) ve web sitenize bağlantı verip vermeyeceklerini sorun.

İpucu: Geri bağlantı “ticareti” yapan sitelerle asla çalışmayın. Bu, karşılıklı bağlantı olarak kabul edilir ve Google tarafından kesinlikle önerilmez. Ayrıca, geri bağlantı paketleri satın almayın, bu asla işe yaramaz ve yarardan çok zarar verir!

Yazının devamı: https://bulut.press/yuksek-kaliteli-geri-baglantilar-alin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.