MakaleWeb Uygulamaları

Süper Pürüzsüz Kullanıcı Akışları Oluşturmak İçin İpuçları

Kullanıcı akışının ne olduğundan emin değil misiniz? Şimdi gözden geçirelim ve işletmenizde sorunsuz bir kullanıcı akışı oluşturmak için kullanabileceğiniz birkaç ipucuna bakalım.

Kullanıcı Akışı Nedir?

Kullanıcı akışları, kullanıcının bir görevi tamamlamak için izlemesi gereken yolu vurgulayan diyagramlardır. Bu dahili belge, müşterilerin hedeflerine zamanında ulaşmalarına yardımcı olan adım adım bir kılavuz görevi görür. İşletmeler, müşteri başarısını sağlamak ve müşteri yolculuğunun erken aşamalarında müşteri kaybını önlemek için bu diyagramı kullanır.

Kullanıcı akışı, bir proaktif müşteri hizmeti biçimidir. Müşterilerin ürününüz veya hizmetinizle ne zaman sorun yaşayabileceklerini anlar ve engellerle karşılaşmadan önce bir çözüm sunar.

Tipik olarak, işletmeler kullanıcı akışlarını diyagramlarla iyileştirir. Bu kaynaklar, kullanıcı görevlerini ana hatlarıyla belirtir ve müşterilerin ürün ve hizmetlerle nasıl etkileşime gireceğini görselleştirir. Bir sonraki bölümde bu şemaları inceleyelim: https://www.kullanicideneyimi.org.tr/kullanici-akisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.