MakaleWeb Uygulamaları

Web Siteniz Neden Müşteri Çekmiyor?

Size, web tasarımı yapın dediler, yaptınız. Size, web siteniz olursa müşteri çekeceksiniz dediler, ama bir değişiklik olmadı.

16 uzman –web tasarımı, arama motoru optimizasyonu (SEO), metin yazarlığı (copywriter), pazarlama ve kullanışlılık uzmanları- neden diğerleri başarısız olurken bazı web sitelerinin başarılı olduğunu açıkladılar. Bu uzmanların önerileri, web sitesi yapmak veya var olanı geliştirmek isteyen herkese net bir plan sunuyor.

1. Sorunları Çözün

Çoğu web sitesi, çözdüğünüz sorunun ne olduğunu değil, ne kadar mükemmel olduğunuzu yazar. İşletmeniz için daha iyi yetenekler ve stratejiler mi istiyorsunuz? “Size yardım etmek için buradayız.” Gördünüz mü? Kullanıcınızı kahraman yapın. –Chris BroganNew York Times çok satanlar listesinde, 9 pazarlama ve işletme kitabının yazarı.

2. Özelliklere Değil, Sonuçlara Odaklanın

Ürününüzün ve servisinizin yararlarını ve potansiyel müşterilerinizin bunlarla ne elde edebileceklerini anlatın. Matkap bunun için çok klasik bir örnektir. Müşterileriniz matkap değil, duvarlarında bir delik istiyorlar. Yani, matkabın kendisine değil, açılacak deliklerin kalitesine ve bu deliklerin ne kadar kolay açılacağına değinin. –Jacob Cass, popüler web tasarım blogu JUST Creative‘in sahibi.

3. Kendinize Değil, Müşterilerinize Odaklanın

Müşteri çekemiyorsunuz çünkü web siteniz müşterilerinize değil size odaklı. Neden mükemmel olduğunuza, ne yaptığınıza veya ne sattığınıza odaklanmak yerine, müşterilerinizin neden bunlarla ilgilenmesi gerektiğine odaklanın. Onlara nasıl yardım ediyorsunuz? Yüklerini nasıl sırtlanıyorsunuz? Acılarını mı dindiriyorsunuz? Hayatlarını daha iyi, daha zengin veya daha kolay mı yapıyorsunuz? Hikayeniz bu. –Ann HandleyWall Street Journal çok satanlarda kitap yazarı, MarketingProfs‘da içerikten sorumlu üst yönetici.

4. Markanızı İnşa Edin

Sunduğunuz ürünler veya hizmetler, marka kimliğinizin kalitesiyle uyuşuyorsa insanlar sizinle alış-veriş yapmaya daha yatkın olurlar. Başka bir deyişle, şirketinizin, ürünlerinizin ve hizmetlerinizin şöhretini arttırmak, bunların hepsinden daha büyük bir şey. Bu ün sizi mükemmelliğe taşır. –David Airey, markalaşma konusunda çok satanlarda kitap yazarı.

Yazının devamı için: https://bulut.press/web-siteniz-neden-musteri-cekmiyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.