MakaleYazılım Geliştirme

Tavsiye edilen 11 Python kursu

Python, kullanımı son moda kodlama dilidir; İşte oradaki en iyi kurslardan bazıları.

Python, bu yıl kodlamak için tercih edilen dil haline geldi. RedMonk dil sıralamasına göre JavaScript’in hemen altında 2. sırada yer alıyor. StackOverflow, onu en hızlı büyüyen ana programlama dili olarak izler.

Adını İngiliz komedi grubu Monty Python’dan almıştır ve yorumlanmış, nesne yönelimli, üst düzey bir programlama dilidir. Dinamik yazma ve dinamik bağlama ile birleştirildiğinde hızlı uygulama geliştirme için onu çok çekici kılan yerleşik veri yapılarına sahiptir. 

Dilin arkasındaki organizasyona göre, mevcut bileşenleri bağlamak için bir betik veya yapıştırma dili olarak da iyidir.

Python nedir?

Python 1992’de çıkış yaptı ve programcılar onu aşağıdakiler de dahil olmak üzere çok çeşitli görevler için kullanabilir: 

 • Web sitesi ve yazılım geliştirme
 • Görev otomasyonu
 • Veri analizi
 • Veri goruntuleme
 • Web geliştirme ve çerçeveler
 • Gömülü sistemler
 • Grafik Tasarım
 • oyun
 • Ağ geliştirme
 • Hızlı uygulama geliştirme
 • Test yapmak
 • Otomasyon komut dosyası oluşturma

Bilim adamları ve muhasebeciler gibi programcı olmayan pek çok kişi dili kullanabilir çünkü öğrenmesi ve kullanması kolay, basit bir sözdizimi vardır ve çok yönlüdür.

NASA ve Google’dan Netflix ve Spotify’a kadar dünyanın en büyük kuruluşlarından bazıları Python kullanıyor. Aynı zamanda çevrimiçi ürünlerin prototipini oluşturmak için de harikadır, bu nedenle pek çok yeni girişim, bunu pazara hızlı bir şekilde getirebilecekleri minimum uygulanabilir ürünler (MVP) oluşturmak için kullanır.

Python öğrenmeli misiniz?

Python becerilerine sahip geliştiriciler çok aranır. Indeed’e göre Python’un 2021’deki geliştirme maaşı yıllık 107.935 ABD dolarıdır.

Python’u yapay zeka (AI) , makine öğrenimi ve veri analitiği gibi gelişen teknolojilerde kullanmak için birçok fırsat mevcuttur . Python, son üç yıldaki ortalama maaşlara dayalı olarak sürekli olarak en yüksek ödeme yapan ilk üç dilden biri olarak yer almaktadır. 

Ekosistemi destekleyen ve geliştiren, her üyenin kendi katkılarını ve kitaplıklarını eklediği gelişen bir topluluğa sahiptir. Bu desteğe sahip olan programcılar, başkalarından öğrenebilir ve daha önce gelenlerin başarılarını geliştirebilir.

Python ayrıca 90.000’den fazla kullanıcının 1,5 milyondan fazla havuza kod işlemesiyle ikinci en büyük GitHub topluluğuna sahiptir .  Programcıların bir araya gelip kaynakları ve çözümleri paylaşabilecekleri Python Kullanıcı Grupları da vardır.

En iyi Python kursları nelerdir?

Python öğrenmekle ilgileniyorsanız veya becerilerinizi tazelemeniz gerekiyorsa, aşağıdaki kursları göz önünde bulundurmalısınız.

2023 Python Eğitim Kampını Python’da Sıfırdan Kahramana Tamamlayın

Sağlayıcı: Udemy

URL: https://www.udemy.com/course/complete-python-bootcamp/

Kurs süresi: 22 saat

Bu kurs, öğrencilere Python 2 ve Python 3’ü öğrenerek Python’u profesyonel olarak nasıl kullanacaklarını öğretecektir. 

Koleksiyon modülü ve zaman damgalarıyla nasıl çalışılacağı gibi gelişmiş Python özelliklerini öğretecektir. Öğrenciler ayrıca Jupyter Notebook sisteminde GUI’leri nasıl oluşturacaklarını ve Nesne Yönelimli Programlamayı derslerle nasıl kullanacaklarını öğrenecekler.

Python Temelleri

Sağlayıcı: Pluralsight

URL: https://www.pluralsight.com/courses/python-fundamentals

Kurs süresi: 5 saat 11 dakika

Bu kurs, web geliştirme, büyük veri, bilim ve betik oluşturma için popüler olan dinamik bir dil olan Python’a başlamanızı sağlar. Öğrenciler ayrıca basit betiklerden karmaşık uygulamalara kadar her şeyi nasıl oluşturacaklarını öğrenecek ve bunu düşündüğünüzden daha az kod satırı kullanarak yapacaklardır.

30 Günlük Python | Python Potansiyelinizin Kilidini Açın

Sağlayıcı: Udemy

URL: https://www.udemy.com/course/30-days-of-python/

Kurs süresi: 9.5 saat

Bu kurs, öğrencilerin Python’un temellerini anlamalarına yardımcı olur ve her yaştan ve bilgisayar okuryazarlığı düzeyindeki yeni başlayanlar için harika bir kurstur. 

Öğrenciler adım adım gerçek projeler oluşturarak Python’u öğrenecek ve kurs boyunca her kavramı açıklayacaktır. Kursun içerdiği bazı proje örnekleri, her türlü otomasyon için Python uygulamalarını oluşturmak, verileri yerel olarak daha iyi depolamak ve Microsoft Excel ve Apple Numbers gibi popüler programlarda çalışmak için virgülle ayrılmış değer (CSV) dosyalarını okumak ve yazmaktır.

PyCharm ile Python Öğrenmek

Sağlayıcı: LinkedIn Learning

URL: https://www.linkedin.com/learning/learning-python-with-pycharm

Kurs süresi: 2 saat 30 dakika

Öğrenciler, platformlar arası entegre geliştirme ortamları (IDE) olan PyCharm ile Python programlamayı öğrenebilirler. Kurs, bir geliştirme ortamı oluşturmaya ilişkin adım adım rehberlik ve metin düzenleme araçlarını keşfetme şansı içerir. 

Bu kurs ayrıca öğrencilere Mercek Modu ve Niyetler ile kod kalitesini nasıl iyileştireceklerini, kodu yeniden düzenleme ve hata ayıklamayı ve PyCharm test çalıştırıcısı ile birim testi gerçekleştirmeyi öğretir. 

Python ve Django Tam Yığın Web Geliştirici Eğitim Kampı

Sağlayıcı: Udemy

URL: https://www.udemy.com/course/python-and-Django-full-stack-web-developer-bootcamp/

Kurs süresi: 32 saat

Bu kurs, Django 1.11 ile Full-Stack kullanarak tamamen işlevsel bir web sitesinin oluşturulmasını kapsar. Öğrenciler, Python’un web uygulamalarını nasıl kodlayabileceğini ve bir site için tam bir model-görünüm-şablon yapısını nasıl uygulayacağını öğrenecekler. Ayrıca Django’nun web siteleri için arka uç olarak kullanılmasını da kapsar.

Python ile AI Programlama

Sağlayıcı: Udacity

URL: https://www.udacity.com/course/ai-programming-python-nanodegree–nd089

Kurs süresi: 3 ay

Bu, öğrencilere AI’nın temel temellerini öğretir: programlama araçları (Python, NumPy, PyTorch), matematik (matematik ve lineer cebir) ve sinir ağlarının temel teknikleri (gradyan iniş ve geri yayılım). 

Kurs ayrıca vektörler, doğrusal dönüşümler, matrisler ve sinir ağlarının arkasındaki doğrusal cebir gibi yapay zeka için temel doğrusal cebiri de kapsar.

Python Programlamaya Girişte Profesyonel Sertifika

Sağlayıcı: edX

URL: https://www.edx.org/professional-certificate/introduction-to-python-programming

Kurs süresi: 5 ay

Öğrenciler, bilgisayar bilimi ve bilgisayar programlamanın temel tasarım döngüsünü öğrenebilirler: kod yazma ve yürütme, sonuçları yorumlama ve sonuca göre kod sözdizimini gözden geçirme. 

Ayrıca Python kitaplıkları da dahil olmak üzere dinamik programlar geliştirmek için kontrol yapılarını öğretir: koşullu ifadeler, döngüler, işlevler ve hata işleme.

Python 3: Yeni Başlayanlar İçin Python Programlama Kılavuzu 

Sağlayıcı: Skillshare

URL: https://www.skillshare.com/classes/Python-3-A-Beginners-Guide-to-Python-Programming/821742951

Kurs süresi: 7 saat 53 dakika

Bu kurs, Python 3 programlama dili aracılığıyla adım adım bir kılavuzdur. Öğrenciler tam bir Python acemisinden programlarını oluşturmaya gidecekler. Kursun zorluklarından biri, Python kodlama becerileri ve deneyimi oluşturmaya yardımcı olacak metin tabanlı bir macera oyunu yaratmaktır.

Python Programcısı

Sağlayıcı: Datacamp

URL: https://www.datacamp.com/tracks/python-programmer

Kurs süresi: 63 saat

Bu kurs, öğrencilere Python’da başarılı bir şekilde yazılım geliştirmek, verileri karıştırmak ve gelişmiş veri analizi yapmak için gereken kariyer geliştirme programlama becerilerini verir. Önceden kodlama deneyimi gerekmez. 

Öğrenciler, uygulama programlama arabirimlerini (API’ler) kullanarak verileri manipüle etmeyi, verimli Python kodu yazmayı ve tarih ve saat, metin ve web verileri dahil zorlu verilerle çalışmayı öğrenebilirler .

Python ile Veri Bilimcisi

Sağlayıcı: Datacamp

URL: https://www.datacamp.com/tracks/data-scientist-with-python

Kurs süresi: 88 saat

Bu, öğrencilere verileri içe aktarmak, temizlemek, işlemek ve görselleştirmek için Python kullanmayı öğretir. Pandalar, NumPy, Matplotlib ve çok daha fazlası dahil olmak üzere en popüler Python kitaplıklarından bazılarıyla uygulamalı olarak çalışmak için etkileşimli alıştırmalar içerir. 

Öğrenciler ayrıca karar ağaçlarını eğitmek ve doğal dil işlemeyi (NLP) kullanmak için gereken istatistiksel ve makine öğrenimi tekniklerini öğrenmek için gerçek dünyadaki veri kümeleriyle çalışabilirler . 

Herkes İçin Python Uzmanlığı

Sağlayıcı: Coursera

URL: https://www.coursera.org/specializations/python

Kurs süresi: 8 ay

Bu ders, veri yapıları, ağa bağlı uygulama programı arayüzleri ve veritabanları dahil olmak üzere temel programlama kavramlarını tanıtmak için Python programlama dilini kullanır. 

Öğrencilerin veri alma, işleme ve görselleştirme uygulamalarını tasarlamak ve oluşturmak için kurs boyunca öğrendikleri teknolojileri kullandıkları bir proje vardır. Michigan Üniversitesi bu kursu Coursera aracılığıyla sunmaktadır.

Makalenin orjinal kaynağını bu linkten okuyabilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.