Bilişim ProfesyonelleriHaber Duyuru Etkinlik

TBD Kamu-BİB’26 ve BİMY’30 Bütünleşik Etkinliği Başlıyor!

TBD Kamu-BİB’26 ve BİMY’30 etkinliği 2023 yılının son aylarında başlıyor! 3 gün sürecek olan etkinlik, 2023 yılının en dikkat çekici konusu olan Doğal Afetlere Dayanıklı Kritik Altyapılar ana temasını benimsiyor.

TBD Kamu Bib’26 ve Bimy’30 Bütünleşik Etkinliği Kasım Ayı’nda Başlıyor

TBD Kamu BİB -Kamu Bilişim Merkezleri Yöneticileri Birliği- 1995 yılında kurulmuştur. Bilişim politikalarının oluşmasına ve toplumun e-dönüşümüne katkı sağlamayı hedefler. Amacı, kamu bilişim faaliyetlerinde ortaya çıkan sorunlara çözüm bulmak ve kamunun bilişim alanındaki etkinliğini ve farkındalığını artırmaktır. Gönüllü üyeleri ve uzmanların katkılarıyla, belirlenen konularda raporlar hazırlanmakta ve kamuoyuyla paylaşılmaktadır.

Kamu-BİB, Kamu Bilişim Markası olarak tanınan bir birliktir ve KAMU, ÜNİVERSİTE ve ÖZEL SEKTÖR BİLİŞİM YÖNETİCİLERİ için kamuda politika belirleyicilerin ve karar alıcıların ortak buluşma noktası haline gelmiştir. TBD Kamu-BİB, 1999 yılından bu yana düzenlediği etkinliklerle kamu, üniversite ve özel sektör bilişim yöneticilerini bir araya getirerek, ortak çözümler üretmekte ve yol göstermektedir.

Her yıl düzenlenen Kamu-BİB toplantıları, kamu bilişim faaliyetlerinde ortaya çıkan sorunlara çözüm arayışlarını, kazanılan tecrübelerin paylaşımını, bilişim teknolojilerindeki yenilikleri ve bu yenilikleri kullanarak etkin, verimli ve iyileştirici projeler oluşturma fikirlerini ele almaktadır. Bu toplantılar, sorunları bizzat yaşayanların ortak akıl ile çözüm önerilerini sunarak, farklı bakış açılarını geliştirmekte ve kamuda verimliliğe katkı sağlamaktadır. Bu nedenle “Kamuda Verimlilik Toplantıları” olarak da bilinir.

Kamu-BİB Kamu Bilişim Merkezleri Yöneticileri Birliği’nin amacı, ülkemizin bilişim toplumuna geçiş çalışmalarında kamu bilgi işlem birimleri ve sektörel katılım ile bilişim teknolojilerinin etkili ve yaygın bir şekilde kullanılmasına katkıda bulunmak, ulusal bilişim politikalarının oluşturulmasında kamuya yardımcı olmak, bilgi paylaşımını artırmak, mesleki dayanışmayı geliştirmek ve ortak çözümler üretmektedir.

Bu Yıl Etkinlik Ne Zaman Olacak?

Bu yıl 23 – 26 Kasım 2023 tarihlerinde, “Doğal Afetlere Dayanıklı Kritik Altyapılar” ana temasıyla düzenlenecek olan Kamu-BİB ve BİMY bütünleşik etkinliği, dijital dönüşüm politikaları ve uygulamalarının tüm sektörler için tartışılacağı bir platform olacak. Bu etkinlik, kamu, üniversite ve özel sektör bilişim yöneticileri ile diğer paydaşların bir araya geleceği ortak bir buluşma noktası oluşturacaktır.

Diğer tüm etkinliklerden haberdar olmak için bizi takip etmeyi unutmayın.

Kaynakça: Kamu-Bib

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.