Haber Duyuru EtkinlikManşet

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği’nden Çok Önemli Ziyaret

Değerli Bilişim Profesyonelleri, Değerli Meslektaşlarımız..

Son günlerde ülkemiz ekonomisinde yaşanan gelişmelerin ardından, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından “teknokent kazanç istisnasının kaldırılması”, yani teknokent firmaları için tanınan “vergi istisnası” önerisi yeni vergi paketinde yer almış ve bu durum bilişim sektöründe büyük tepkilere neden olmuştur. Bilişim sektörü temsilcileri, yeni vergi paketiyle ilgili vergi istisnası süreçlerine dair görüşlerini ve düşüncelerini en üst makamlara iletmek amacıyla kamuoyu oluşturmaya çalışmış ve sektörün durumunu ve beklentilerini anlatmak için yoğun çaba sarf etmişlerdir.

Bu konu da yakın zamanda çalışmalarını desteklediğimiz TÜYAFED Genel Başkanı Mustafa Çalış ve TOBB Türkiye Yazılım Meclisi, Meclis Başkanı Ertan Barut sektörümüz adına önemli adımlar atmışlardır. Konu hakkında pek çok farklı STK, Oda ve birliklerinde çalışmaları olduğu bilgisini sizlere iletmek isteriz.

Bilişim sektörümüz için çok önemli çabalar sarf eden ve gelişmesi için var gücüyle çalışmalarına tanık olduğumuz Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği Başkanımız Dr. İbrahim Yavuz‘da geçen hafta, 6 Temmuz 2024 Cumartesi günü T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mehmet Fatih KACIR‘ı ziyaret ederek bilişim firmalarımızın aklındaki soruları ve vergi istisnası süreçleriyle ilgili hassasiyetlerini aktarma fırsatı bulmuştur.

Dr. İbrahim Yavuz’a her zaman ki çalışmalarında olduğu gibi bu konuda da yaptığı görüşmeden ve sektörümüzün destek beklediği ar-ge ve ür-ge çalışmalarında ki vergi istisnası çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz.

Saygılarımla
Osman SELÇOK – Genel Yayın Yönetmeni
Bilişim Profesyonelleri Haber Sitesi

Dr. İbrahim Yavuz‘un sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamaları aşağıda bulabilirsiniz.

Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Mehmet Fatih Kacır’ı makamında ziyaret ettim. Sayın bakanımıza önümüzdeki dönemde TGB Derneği olarak gerçekleştireceğimiz proje ve faaliyetlerimiz hakkında bilgilendirmelerde bulundum.

Sayın Bakanımızla Teknokentlerimiz, ar-ge merkezlerimiz, ar-ge teşvikleri, son dönemde kamuoyunda yer alan vergi düzenlemeleri ve ar-ge ve inovasyon ekosistemimizin geleceği hakkında istişare ve değerlendirmelerde bulunduk.

Sayın Bakanımızla görüşmemizde Teknokent firmalarımızın, yönetici şirketlerimizin ve ar-ge personellerinin aklındaki soruları ve vergi istisnası süreçleriyle ilgili hassasiyetlerini aktarma fırsatı buldum.

Sayın Bakanımızın Teknokentlere ve ar-ge merkezlerine sağlanan desteklerin ve hedeflenen projelerin en güçlü şekilde devamı noktasında gösterdiği hassasiyeti ve desteği motivasyonumuzu daha da arttırdı.

Ülkemizin Bilişim, yazılım, yüksek teknoloji ar-ge ve inovasyon merkezi olan Teknokentlerimizde 23 yıldır olduğu gibi üretmeye, çalışmaya devam edeceğiz.
Sayın Bakanımıza destekleri ve nezaketleri için teşekkür ediyorum.

Dr. İbrahim Yavuz


Dr. İbrahim Yavuz‘un sosyal medya paylaşımı aşağıdaki gibidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.