Bilişim ProfesyonelleriHaber Duyuru EtkinlikManşet

Teknoloji konferansı CES 2021 için dijitalleşiyor

Teknolojinin dünyanın en büyük toplantılarından biri olan CES, organizatörlerin onayladığı 2021’de sadece çevrimiçi olacak.

Bir telefonda CES logosu

Normalde Ocak ayında Las Vegas’ta düzenlenen etkinlik, en büyük teknoloji firmalarının birçoğunu çekiyor ve birçoğu tarafından teknolojide bir yıla perde yükselticisi olarak görülüyor.

Ancak koronavirüs pandemisinin ne kadar süreceği konusunda artan endişelerle, organizatörler 2021’in “tamamen dijital bir deneyim” olacağını söyledi.

“On binlerce insanı güvenli bir şekilde toplamanın mümkün olmadığını” söyledi.

CES’i düzenleyen Tüketici Teknolojileri Derneği (CTA) yaptığı açıklamada, “sağlık ve güvenliğe öncelik verirken dünyanın dört bir yanından katılımcıları, müşterileri, düşünce liderlerini ve medyayı nasıl birleştireceğini yeniden tasarladığını” söyledi.

Kasım ayında Web Zirvesi ve hem bu yıl hem de 2021 TED (Teknoloji, Eğlence ve Tasarım) konferansı da dahil olmak üzere diğer yüksek profilli teknoloji konferansının bir listesine katılıyor.

Şubat ayında Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nin organizatörleri halen kişisel bir etkinlik umuyor.

Çevrimiçi konferanslar hem daha çevreci hem de daha ucuzdur, ancak delegeler genellikle başkalarıyla bağlantı kurmayı kaçırdıklarından şikayet ederler.

CTA, geleneksel açılış konuşmaları ve konferansların yanı sıra toplantıları ve ağ oluşturmayı “son derece kişiselleştirilmiş bir deneyim” ile mümkün kılacağını söyledi.

Dokuz CES konferansına katılan mobil analist Ben Wood, organizatörlerin sanal bir format seçmesinin çok az sürpriz olduğunu söyledi.

“Şahsen bir olay gerçekleştirmenin aşılmaz lojistik zorlukları, küresel pandemi göz önüne alındığında açıktı.

“CES’i yalnızca dijital bir olay olarak tutma kararı, olaylar dünyasında şok dalgaları gönderecek. Dünyanın en büyük tüketici elektroniği şovlarından biri fiziksel bir olaya sahip olmanın uygun olmadığını söylediğinde, bu türlere güçlü bir sinyal gönderir. önümüzdeki aylarda gerçekleşmesi neredeyse imkansız olacak. “

Haber Kaynağı: https://www.bbc.com/news/technology-53567682

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.