Bilişim ProfesyonelleriMakaleManşet Yanı

Turizm sektöründe sahte siteler konusunda ki büyük savaş

Turizm sektörü halen sahte siteler ile büyük bir savaş vermeye devam ediyor. Bulduğumuz bir çözüm bu konuda sıkıntı yaşayan işletmelere belli bir ölçüde yardımcı olabilir diye düşünüyorum. 

Bugün size ClickCease firmasının işlerimizi nasıl kolaylaştırdığından bahsedeceğim. 

Bir sahte site operasyonu sadece sitenin yayına alınması ile değil, Google Ads üzerinden reklamlanması ve sizin aktif reklamlarınız var ise bu reklamlara sahte tıklama gönderilmesi ile markanıza ciddi zararlar veriyor. Bir farklı ve önem verdiğimiz konu ise markanız adına reklam verildiğinden çok uzun zaman sonra haberdar olmanız. Çünkü dolandırıcılar sizin bölgenize reklam gösterimi yapmadığı için konuyu tespit etmeniz zorlaşabiliyor.

Clickcease ürünü, Google Ads ve Facebook hesabınızla eşleşerek size IP bazlı bazı algoritmalar ile sahte tıklamaların önüne geçmeyi hedefliyor, müşterilerimizde kullandığımız 3 aylık dönemde de bunu başardığını gözlemledik. Aynı zamanda sistem size kaç tıklama engelleyip ne kadar kazanç sağladığını da söylüyor. Senaryoları kişiselleştirebilir, hangi tıklamaların engellenmesini istediğinizi belirtebilirsiniz. Örneğin, VPN kullanan tarayıcılardan gelen tıklamaları engellemek gibi bir seçenek oluşturabilirsiniz. 

Buraya kadar bu tür çözüm sunan firmalarla aşağı yukarı aynı hizmetleri sunduğunu görüyoruz fakat Clickcease’i rakiplerinden ayıran önemli özellik markanız adına yapılan reklamları takip edebiliyor olması. Bir reklamveren sizin markanız adına reklam yapmaya başladığında sistem sizi uyarıyor, böylece sahte web sitesi reklamlarını daha reklam başlarken tespit edip hukuksal ve teknik işlemleri başlatabiliyorsunuz. 

Sahte siteler konusunda bir kaç senedir makaleler yazmaya devam ediyorum. Ekip olarak bulduğumuz çözüm önerilerini ilerleyen dönemlerde de paylaşmaya devam edeceğim. Clickcease ürünü için bilgi almak isteyen de doğrudan bana ulaşabilir.

İletişim için: https://www.linkedin.com/in/berkunmeral/

One thought on “Turizm sektöründe sahte siteler konusunda ki büyük savaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.