Otellerin Çağrı Merkezi Hizmeti ile Turizmde Dijital Çağ Yükseliyor

Otellerin çağrı merkezi hizmeti konusunda çözüm tercihleri, profesyonel dijital ajans kanalından hizmet almak ya da kendi içinde bir yapı oluşturmak gibi iki farklı şekilde gerçekleşebiliyor. Çağrı merkezi hizmeti için profesyonel destek almayı tercih eden markalar, etkili satış stratejileri ve satış çözümleri sayesinde sektörde son derece yüksek başarı grafiklerine ulaşıyor. Elbette bu sonuç, çağrı merkezi eğitimleriyle doğru orantılıdır. Ancak, kendi için birer yapı oluşturan oteller de hiç kuşkusuz eğitimlere verdikleri önem ve profesyonel çağrı merkezi sistemi sayesinde hedeflerine ulaşabilirler. 

Otellerin çağrı merkezi hizmeti ile varmak istedikleri nokta, satış ve pazarlamaya yönelik çizgide ilerleyen bir çağrı merkezi operasyonu oluşturmaktır. Tabii markaların kurumsallığına uygun bir şekilde, markaya gösterilen ilgiyi rezervasyon dönüştürebilecek verimliliği sunabilen çağrı merkezi personeli, her personelin aktif bir şekilde kullanabileceği, kullanıcı dostu çağrı merkezi altyapısı ve tabii ki kullanışlı, takibi kolay, raporlama ve çağrı denetiminde pratiklik sağlayan bir çağrı merkezi sistemi, bu operasyonun olmazsa olmazlarıdır. 

Peki, her tesis tüm bu operasyonun yönetimini destekleyecek ideal çağrı merkezi sistemine sahip midir? 

Belki de çağrı kaçırılmasında, çağrı ve data yük dağılımında beklenen performansın karşılanamamasının başlıca nedenleri arasında ilk sıralarda çağrı merkezi sistemi yer almaktadır. Bu nedenle, bir çağrı merkezi operasyonu için gerekli tüm donanımı sağlayacak, konuşma kalitesi eğitimlerinden verimliliği artıracak, ideal bir çağrı merkezi sistemine kadar temin edebileceğiniz profesyonel bir dijital ajansla çalışmanız size avantajlar sağlayacaktır. 

Otellerin çağrı merkezi hizmeti ve çağrı merkezi sistemi nasıl olmalıdır?

Otellerin çağrı merkezi hizmeti kapsamında hem misafir memnuniyetinin tesis edebileceği hem de kolaylıkla rezervasyon süreçlerinin yönetilebileceği bir çağrı merkezi sistemi kurulumu sağlamak, otellere çağrı merkezi operasyonunda avantajlar sağlar. Otellerin çağrı merkezi hizmeti sunarken bu avantajlara sahip olmaları için çağrı merkezi sisteminin sahip olması gereken özellikler şunlar olabilir:

Çağrı Denetimini Desteklemesi

Sistemde yer alan her türlü çağrı tüm süreçleriyle izlenip, eş zamanlı yönetilebilmelidir. 

Öğrenen Bir Sistem Olması

Timeline’a bağlı olarak agent ve çağrıların verimliliğini incelemeli, doğru zamanlamayı kurgulamalıdır.

Agent Konuşma ve Satış Kalitesini Ölçümlemesi

Kalite yönetimine, formlarının doğrudan entegrasyonu eş zamanlı değerlendirilmeli ve raporlanmalıdır.

Çoklu Otomatik Arama Sistem ve Yöntemleri Olması

Geçmiş çağrılar, mecra ve sonuç raporlarına bakarak anlık olarak operasyona katılmalıdır.

Kalite Raporlaması Yapması

Sistemin içerisinde dahili olarak kalite yönetimi bulunmalı ve buna bağlı olarak anlık raporlama yapılabilmelidir.

Yük Dağılımı İçin Yapay Zeka Bulunması

Operasyonel yük birden fazla koşula bağlı olarak dengesini kendi oluşturmalıdır.

Tüm bu özelliklerle ideal donanım: CRM Turizm Çağrı Merkezi Sistemi

CRM Turizm, turizme özel çözümler sunarken, A’dan Z’ye satış ve pazarlamaya yönelik stratejiler geliştiriyor, CRM Turizm Çağrı Merkezi Sistemi ile sürdürülebilir satış ve prestiji hedefliyor. CRM Turizm Çağrı Merkezi Sistemi, yönetimden personele, eğitim ve koçluktan departmanlar arası çözüm merkezlerine denetim, analiz, raporlama ve strateji geliştirme imkanı sunuyor. Siz de çağrı merkezi organizasyonunuzu büyüterek, denetim, kalite ve gelişimi destekleyebilirsiniz.

One thought on “Otellerin Çağrı Merkezi Hizmeti ile Turizmde Dijital Çağ Yükseliyor

  • 28 Şubat 2021 tarihinde, saat 19:11
    Permalink

    Kalite asla tesadüf değil gayretli bir başarının sonucudur…

    Tebrikler Crm Turizm A.Ş

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.