MakaleWeb Uygulamaları

Web Sitenizi Mobil Kullanıcı İçin Optimize Etme

BulutPress® içerik yönetim sisteminde bulunan tüm web tasarım şablonlarımız mobil uyumlu responsive yapıda geliştirilmiştir. Bu makalede yer alan bilgiler, web sitesini mobil uyumlu hale getirmekle değil, mobil deneyimi işletmeniz ve kullanıcılarınızın daha fazla fayda elde edebileceği bir yaklaşımla nasıl geliştirebileceğinizi anlatmaktadır.

Herkes, özellikle Google’ın Mobilegeddon algoritma güncellemesinden sonra, mobil uyumlu bir web sitesinin önemini kabul edebilir. Mobil optimizasyon kalıcıdır ve işletmelerin ve web sitelerinin giderek daha fazlasını talep etmektedir. Ancak mobil optimizasyon, duyarlı bir web sitesi tasarımından daha fazlasıdır.

Bu makalede, web siteniz için mobil öncelikli bir zihniyeti neden ve nasıl benimseyeceğinizi anlatacağız.

Mobil Optimizasyon Nedir?

Mobil optimizasyon, web sitenizi ve içeriğini mobil cihazlarda masaüstünde olduğu kadar iyi performans gösterecek şekilde tasarlama ve geliştirme sürecidir. Daha fazla tüketici web sitelerine akıllı telefonlarından eriştikçe, mobil optimizasyon giderek daha önemli hale geliyor.

Google’ın 2015’teki mobil uyumlu algoritma değişikliği (ve o zamandan beri kaç yüz tane daha), arama motorunun, kullanıcılara ihtiyaç duydukları anda ihtiyaç duydukları şeyi zahmetsizce sağlayan web sitelerini ortaya çıkarma sorumluluğunun farkında olduğunun kanıtıydı.

Google, mobil kullanıcıları sinir bozucu bir göz atma deneyimi sunan web sitelerine göndermek istemez; bu, kullanıcılarına her zaman yararlı ve alakalı içerik sağlama taahhüdünü zedeler.

Dahası, bu algoritma değişikliği, gelmekte olan çok daha büyük bir değişimin sinyaliydi ve öyledir de – tüketici davranışı değişiyor ve uyum sağlamak sizin işiniz.

Mobil İçin Bir Web Sitesi Nasıl Optimize Edilir

  1. Müşteri yolculuğunuzun haritasını çıkarın.
  2. Amaç açısından zengin mikro anları yakalayın.
  3. Metriklerinizi yeniden gözden geçirin.
  4. Cep telefonunun samimiyetini kucaklayın.
  5. Temelleri hatırlayın ve ileriyi düşünün.

Mobil uyumlu bir web sitesi oluşturmak birinci adımdır, ancak web sitenizde ince ayarlar yapmak sizi tüketicilerin değişen davranış ve beklentilerinin önünde tutmaz.

Kısacası, pazarlama stratejinize mobil öncelikli bir zihniyet aşılamanız gerekir. Yazının devamı: https://bulut.press/web-sitesi-mobil-deneyimini-optimize-edin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.