Bilişim ProfesyonelleriMakale

Web Sitenizin Sıralamasını Arttırmanın Yolları

Google günde 3 milyardan fazla aramayı işler ve her giriş için bir milyondan fazla sonuç internetin geniş bilgi kaynaklarından çıkarılır. Siteyle ilgili arama motoru sonuç sayfanızın (SERP) en üstünde olmak, yalnızca web sitenize daha iyi görünme sağlamakla kalmaz, aynı zamanda web sitenizin değerini artıran daha fazla trafik oluşturmanın ayrılmaz bir parçasıdır.

Sitenizin sıralamasını yükseltmenin tek bir yolu yoktur, ancak arama motorlarının aradığı başlıca işaretler organik içeriğiniz ve sitenizin ne kadar iyi oluşturulmuş olduğudur. SEO, web sitesinin görünürlüğünü artırmak için öğeleri stratejik olarak bir nesne ile birleştirme uygulamasıdır.

Sitenizi optimize ettiğinizden ve sıralamasını yükseltdiğinizden emin olmanın bazı yolları aşağıda verilmiştir.

İçerik Kalitesi

Temelde, insanların sitenizi ziyaret etmesinin nedeni budur. Ya ürün veya hizmet satarsınız, insanların arama yaparken aradıkları ilk şey bilgi olur. Ödüllü bir teknoloji şirketi olan Northern VA SEO, insanların% 85’inden fazlasının bir şey satın almaya karar verirken çevrimiçi olduğunu belirtiyor. Sitenizde tüketiciler için mevcut bilgiler varsa, sonuç olarak trafiği sizin yönünüze çeker ve daha fazla trafik, kendiniz için daha fazla olasılık anlamına gelir.

İçeriği farklı medya aracılığıyla sunabilirsiniz, hedef kitlenizin ilgisini çekebildiğiniz sürece önemli değil. Bu niş üzerinde yetki kazanırsınız ve daha fazla insan daha fazla bilgi için size dönerdi.

Anahtar Kelime Stratejisi

İyi düşünülmüş bir anahtar kelime stratejisi oluşturmak, çabalarınızı belirli bir konuya veya nişe odaklamanıza yardımcı olacaktır. Onlar hakkında iyi olan şey, bunları günlük olarak güncellemenize gerek olmamasıdır. Özelleştirilmiş bir anahtar kelime stratejisi, arama yapan her kullanıcıya seslenmek yerine yüksek niyetli kitleleri takip etmenize yardımcı olacaktır.

Link Oluşturma

Google sayfalarınıza bakıyor ve diğer sitelere çapraz referans veriyor. Sitenizdeki bir sayfa saygın bir kaynaktan bir bağlantı kurarsa, bu konuyu arayan kullanıcılar için buna değer bir şeyiniz olduğunu gösterir. Bu size biraz itibar kazanma avantajı sağlayacaktır çünkü siteler içeriğiniz nedeniyle sizi aramaktadır. Bu doğal olarak çok sık gerçekleşmez ve çoğu zaman ihtiyacınız olan geri bağlantıyı elde etmek için web yöneticileri, editörler ve blog yazarları ile konuşmanız gerekir. Zaman alır, ancak bu bağlantılardan elde edilen faydalar, uygun bir sıralamaya ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Sayfa İçi SEO

Bozuk bağlantılar ve eksik meta veriler sıralamanıza zarar verir ve trafiği kendi yolunuza çekme fırsatlarını kaçırır. Google, aranan şeyle alakalı bilgiler içeriyorsa, bir sayfadaki içeriği değerlendirdiği için bunu temel bir prosedür olarak adlandırır. Anahtar kelimelerin içerikte, başlıklarda ve etiketlerde görünmesi, ardından sayfanın sorguyla alakalı olması muhtemeldir. Sayfanızı optimize etmek, gecikmeyi de azaltır ve kullanıcı deneyimini iyileştirir; kullanıcılar sitenizi yalnızca alakalı değil aynı zamanda kullanımı kolay bulursa, bunlar sizin için faydalı olacaktır.

Dikkatinizi çekmeye çalışan pek çok site olduğu için, arama motorları ihtiyaç duyanlar için en iyi bilgileri kolayca elde edebilmeyi sağlıyor. Sitenizi optimize etmek bir günde bitmez ve bunu günlük olarak sürdürmeniz gerekmez, düzenli izleme ve birkaç ince ayar yapmak, web sitenizin zirveye çıkması için uzun bir yol kat edebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.