MakaleWeb Uygulamaları

Marka Deneyimini Geliştirmek için Müşteri Hizmetleri Nasıl Kullanılır

Son on beş yıldır çoğu şirket, müşteri yolculuğu haritalama ve optimizasyon tekniklerini kullanarak müşteri hizmetlerini geliştiriyor. Bunlar, bir tüketicinin bir markayla uçtan uca deneyiminin yol boyunca çeşitli ‘temas noktalarında’ (örneğin web tasarımı, sosyal medya, e-postalar, SMS, satış ve pazarlama ekibi etkileşimleri) ölçülen ve iyileştirilen görsel temsilleridir.

Bu yaklaşım sorunlu noktaları belirleyip hiçbir müşterinin sistemdeki çatlaklardan kaçmamasını sağlarken, markalar için bir sorun ortaya çıkarıyor: homojenlik. Artık her büyük marka, 21. yüzyıl müşterilerinin beklediği kusursuz müşteri hizmetleri deneyimini sunuyor – yine de bu deneyimlerin hepsi aynı hissi veriyor.

Müşteri hizmetlerinin belirlenen temas noktalarındaki memnuniyetin toplamı olduğu fikrinin ötesine geçmenin zamanı geldi. Her bir müşterinin bir ihtiyacı, hayatta bir amacı, bir sorunu ya da sorgusu ve ayrıca ürün ve hizmetten beklentileri vardır. Tek beden artık kimseye uymuyor. Yazının devamı: https://www.sarvon.com/cx-musteri-hizmetleri-marka-deneyimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.