Bilişim ProfesyonelleriMakaleYazılım Geliştirme

Bilgisayar Programlama Zor mu? Bu 6 Özelliğe Sahipseniz Değil

Teknolojiye dayanan inovasyonla çiçek açan bir dünyada, neredeyse her şirket, işlerini kolaylaştırmaya yardımcı olmak için bir şekilde bilgisayar programları uygulamıştır. Ve her bilgisayar uygulamasının ve yazılım programının arkasında, düzgün çalıştıklarından emin olmak için kodu yazan ve test eden bir bilgisayar programcısı vardır.

Bu, birçok teknoloji meraklısı için çekici bir meslektir, ancak programlama dilleri, yeni başlayanlar için oldukça korkutucu görünebilir. Ama gerçekte, bilgisayar programlama zor mu?

Programlamayı öğrenmenin çocuk oyuncağı olacağını varsaymak için hiçbir neden yok – oraya ulaşmak kesinlikle çok zaman ve çaba gerektirecek. Bununla birlikte, bir bilgisayar programlama kariyeri, doğru özelliklere ve özelliklere sahip insanlar için biraz daha kolay hale geliyor. İşverenlerin aradığı en önemli özellikleri belirlemek için zaten sahada bulunan programlama uzmanlarıyla bağlantı kurduk.

Başarılı bilgisayar programcılarının paylaştığı 6 özellik

1. Bilgisayar tutkusu

Söylemeye gerek yok ama bilgisayar programcıları genellikle çalıştıkları şeyi severler. Bilgisayar oyunlarının kodlarını oynayarak ve onlarla uğraşarak saatler harcayan ve hayatınızdaki yetişkinlerin teknolojilerini iyi işlemesine yardımcı olan bir çocuk olsaydınız, bilgisayarlara odaklanan bir kariyer muhtemelen sizin için çok uygun olacaktır.

Büyükannenizin yeni bilgisayarını kurmaktan yazılım geliştirmeye kesinlikle bir sıçrama, ancak teknolojiyle çalışırken rahat hissetmeniz gerekeceği inkar edilemez. Donanım işlevlerinin nihayetinde kendisi için oluşturulan yazılıma nasıl rehberlik edeceğini kavrayın. Dolayısıyla, bilgisayarla ilgili genel bilgi ile yerleşik bir rahatlık seviyesine sahip olmak harika bir başlangıç ​​noktasıdır.

2. Sabır

Kod satırları, problem çözme ve müşteri hizmetlerinin hepsinin ortak bir yönü vardır: Çok fazla sabır gerektirirler. Kolayca karıştırılan ve sinirlenen biriyseniz, bilgisayar programcılığındaki bir iş sizin için ideal olmayabilir. Hata ayıklama yazılımı, yol boyunca birçok çıkmazla birlikte çok zaman ve çaba gerektirebilir. Sabır ve metodik yapı, herhangi bir programcı için sahip olunması gereken değerli becerilerdir.

The Coder School Genel Müdürü Victoria George, “Programlama ağrısız değil” diyor . ” IDE’niz , programınızın çalışıp çalışmadığını size şeker kaplama olmadan söyleyecektir. Yaratıcı, ısrarcı ve dirençli olmayı öğrenmeniz gerekiyor. “

3. Problem çözme tutkusu

Şirketler, sistemler ve genel olarak halk için işleri kolaylaştırmak için kod yazmak ve yazılım oluşturmak vardır. Dünyayı çözülmesi gereken bir bulmaca olarak görürseniz, bilgisayar programlama dünyasında bulunan gizemleri ve karmaşıklıkları seveceksiniz.

Bilmecelerden ilham alıyorsanız ve işe yaramayan şeyleri düzeltmenin zorluğunu seviyorsanız, programlamanın keyfine varacaksınız. Programlamayı dijital müdahale olarak düşünün – bazen bir bilgisayar programının “içgüdülerini” kazmanız ve bir sorunu nasıl çözeceğinizi bulmak için geriye doğru çalışmanız gerekir.

4. İşleri düzene sokma arzusu

Liasion Technologies’de gelişen teknolojilerin Kıdemli Direktörü Jonathan Razza, “Bilgisayar programlamada ayrıntılara çok dikkat etmek bir zorunluluktur çünkü küçük bir hata domino etkisine neden olabilir” diyor .

Bir şeyleri “aynen öyle” olacak şekilde sipariş etme eğiliminiz varsa, kod yazmaktan ve yazılım oluşturmaktan çok memnun olabilirsiniz. Bilgisayar programları, istenen sonucu oluşturmak için bir dizi mantıksal girdi ve eylem gerektirir, bu nedenle mükemmeliyetçi bir ayrıntıya ve organizasyon yeteneğine sahip olmak size iyi hizmet edecektir.

5. Öğrenme sevgisi

Dünya teknolojisi şimdiye kaymaktadır ve yeni trendler ve bilgi her gün teknoloji cephesinde üretilmektedir. Bilgisayar programcıları sürekli olarak işlerin nasıl çalıştığını ve parçaları düzgün bir şekilde nasıl bir araya getireceklerini öğrenmekle kalmıyor, aynı zamanda programlama dili ve kodun yanı sıra teknolojiler ve araçlar da sürekli olarak gelişiyor.

Best SEO Tools’un kurucusu ve web geliştiricisi Ben Fremer, “Pek çok iş, alışkın olduğunuzdan biraz farklı olan bir teknolojiyi öğrenmenizi de bekleyebilir” diyor . “Temel kavramlar genellikle aynıdır, bu nedenle becerilerinize başvurmanın yeni yollarını öğrenmek gibidir” Bir teknolojinin popülaritesi azalırken ve bir diğeri artarken, en iyi programcıların becerilerini kalıcı hale getirmek için buna göre ayarlayabildiğini anlatmaya devam ediyor. pazarlanabilir.

Alandaki bir derece sizi kesinlikle kariyerinize hazırlasa da, diplomanız elinize geçtiğinde öğrenme durmaz. Programcıların meraklı olmaları ve kariyerleri boyunca öğrenmeye devam etmek için inisiyatif almaya devam etmeleri önemlidir.

6. Verimlilik arzusu

Kötü yüklenmiş bir bulaşık makinesi veya bir yolculuğa çıkarken geri adım atmak teninizin altına mı giriyor? Programlama için mükemmel bir zihniyete sahip olabilirsiniz. Aptalca görünebilir, ancak programcılar zamanlarının çoğunu gereksiz işleri ortadan kaldırmak veya sıkıcı süreçleri otomatikleştirmenin yollarını bulmak için harcarlar. Geisel Software CEO’su Brian Geisel, bu verimlilik arzusunu bir tür üretken tembellik olarak görüyor.

Geisel, “Yeterince tembelseniz, bilgisayarda hiçbir şeyi iki kez yapmak zorunda kalmayacağınızdan emin olmak için çok çalışacaksınız” diyor.

Bir programlama kariyerinin çoğu, bir sorunu çözmek veya bir görevi yerine getirmek için mümkün olan en iyi yolu aramaktır, bu nedenle, verimlilik için kabloluysanız ve zamanı en üst düzeye çıkarmaktan keyif alırsanız, programlama çalışmasında oldukça tatmin edici bulacaksınız.

Programcı olmaya programlandınız mı?

Yukarıdaki özellikler size benziyor mu? Öyleyse, mükemmel kariyer eşleşmenizi bulmuş olabilirsiniz! Başkaları bilgisayar programlamayı zor bulabilirken, doğal yetenekleriniz ve ilgi alanlarınız sizi doğal bir uyum haline getirebilir.

Peki bu beceri seti ne tür kariyerlere yol açabilir? ” Kodlama Uzmanları için 9 Programlama Kariyeri ” başlıklı makalemizde daha fazla bilgi edinin .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.