Bilişim ProfesyonelleriHaber Duyuru EtkinlikManşet

Bilişim Teknolojileri Derneği 8.Zümre Toplantısı

Bu yıl Bilişim Teknolojileri Derneği tarafından 8. Ulusal Zümre Toplantısı 28-29 Ağustos 2023 tarihlerinde Keçiören Belediyesi Prof. Dr. Tuncalp Özgen Teknoloji Merkezi Teknomer ev sahipliğinde Ankara’da yapılacaktır. Atölye çalışmaları ve seminerlerin yanı sıra katılımcıların greenbox, VR, Espor, Ses Kayıt stüdyolarını deneyimlemeleri için hazırlık yapılmaktadır.

Bilişim Teknolojileri Derneği Kimdir

BTE Derneği, BT Öğretmenlerinin, bölüm akademisyenlerinin, BT eğitimi ve eğitimde teknoloji kullanımı konusunda faaliyet gösteren sektör temsilcilerinin, bu alanda toplumsal fayda güden kişilerin üye olduğu Ankara merkezli bir sivil toplum kuruluşudur. 620 üyesi, 8 ilde bulunan temsilcilikleri, 20 ilde bulunan il koordinatörlükleri ve etki alanında bulunan 5000 BT eğitimcisiyle toplumsal fayda yönünde çalışmalar yürütür.

Neden Ulusal Zümre

Aynı dersi okutan öğretmenler zümre olarak tanımlanır. Zümre toplantıları eğitimi planlamak, koordine etmek, eğitim öğretimin kalitesini yükseltmek, eğitim ile ilgili görüş ve önerileri sunmak geliştirmek, alanlar ve öğretmenler arasında iletişim, uyum, iş birliği sağlamak amacıyla yapılmalıdır. BTE Derneği zümre toplantılarının ulusal hatta uluslararası bir yaklaşımla ve öğretmenlerinin yanı sıra alan akademisyenlerinin, karar vericilerin, ilgili sektör ve sivil toplum temsilcilerinin, eğitim yöneticilerinin ve disiplinler arası çalışmalar için tüm paydaşların katılımıyla bir MESLEKİ GELİŞİM ve ÇÖZÜM ÖNERİLERİ ZİRVESİ olarak yapılması gerektiğine inanmaktadır.

Ulusal Zümre İçeriği

Atölye çalışmaları

Odak grup görüşmeleri

Seminerler

B2B görüşmeler

Eğitimde iyi örneklerin paylaşılması

Tanıtımlar

İş birliği ve iletişim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.