MakaleWeb Uygulamaları

İyi Bir Kullanıcıları Deneyimi Arama Sıralamasını Nasıl Artırılır?

Birçok işletme, web sitelerinin arama motorlarında üst sıralarda yer almayı hedefler, ancak bu hareketli bir hedeftir. Hareketli hedefleri tutturmak zordur.

Örneğin Google, kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamak için algoritmasını 2018’de 3.234 kez güncelledi (SEO’nun “optimizasyon” kısmını vurgulayarak).

Google’ın öne çıkan snippet eklemesinin, arama sayfalarının numaralı sıralama sistemini bozduğu zamanı hatırlayabilirsiniz. Snippet’in amacı güçlü bir içerik parçasından basit bir yanıt sağlamak olduğundan, arama motoru sonuç sayfasında birinci yerine ikinci veya dördüncü web sitesinden alınabilir.

Sonuç olarak, masaüstü kullanıcılarının %34’ü, soruları arama sonuçları sayfasında öne çıkan bir snippet tarafından yanıtlandığından bir web sayfasını tıklamıyor bile. Bu, trafiği istiflemek için ucuz bir taktik gibi görünebilir, ancak değil. Google, arama yapanın deneyimine web sayfalarının hiyerarşisinden daha fazla öncelik vererek kullanıcıların memnun olmasını sağlar.

Arama motorları için optimize etmek artık ana odak noktanız olmamalı. Google’ın algoritmasında son on yılda devam eden değişim, kullanıcı beklentilerini karşılamaya yönelik yeni bir pazar odağına işaret ediyor. Bu gönderide, perdeyi aralamak için elimden gelenin en iyisini yapacağım ve sitenizdeki kullanıcı deneyimini iyileştirmenin aynı zamanda sıralamanızı ve trafiği nasıl artıracağını size göstereceğim: https://www.kullanicideneyimi.org.tr/kullanici-deneyimi-seo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.