Bilişim ProfesyonelleriTeknolojiTurizm Teknolojileri

Google Aramalarında Hiyerarşinin Başında… SEO Nedir?

Markaların, kullanıcıların anahtar kelime aramalarıyla oluşan Google’daki yolculuğu aslında uzun ve zorlu bir süreçtir. Markalar hedef kitleleriyle buluşabilmek için Google aramalarında ilk sayfaya yükselmek ve ardından ilk sıralara yerleşmek için stratejiler güder ve bu stratejiler genellikle reklam yoluyla web sitelerine daha fazla trafik alarak, Google’ın belli anahtar kelime algoritmalarında tercih edilen web sitesi olmak fikriyle gelişir. Ancak Google için aslında bu yeterli değildir. Organik aramalar ve düzenli olarak belli anahtar kelimeler kullanılarak oluşturulmuş, SEO uyumlu içerik üretiminde bulunan web siteleri, zaman içerisinde Google’ın öncelikli tercihi haline geldi. Peki SEO nedir ve SEO uyumlu içerik nasıl üretilir?

Öncelikle SEO nedir ve neden gereklidir; bu konuda markaların dijital mecralarda varlığını sürdürebilmesi ve zirveye çıkabilmeleri için bilinçli bir yaklaşım sergilemeleri gerekir. Arama motorlarında yapılan anahtar kelime aramalarında diğer markalar karşısında avantaj sağlamak, hedef kitleye doğrudan ulaşabilmek ve ziyaretçi portföyünü genişletmek için profesyonel SEO çalışması yapılmasını talep edebilirsiniz. Bunun için alanında uzman bir dijital ajans desteği almanız gerekecektir. Peki, bu uzman desteği size neler sağlayacak ve SEO nedir gibi konuları dilerseniz ele alalım. İşte SEO nedir ile başlayan ve bir markanın geleceğini sağlam temeller üzerine kuran o dijital desteğe dair detaylar…

SEO nedir ve markayı nereye taşır?

Markanızın yer aldığı sektör, sunduğu ürün ve hizmetlere dair arama motoru üzerinden yapılan anahtar kelime aramalarında web sitenizin ilk sayfalarda çıkması için yapılması gereken çalışma SEO çalışmasıdır. SEO çalışması hem web sitesinin kod yapısı içerisinde hem de düzenli olarak hazırlanan ve web sitenizde yayınlanan SEO uyumlu içeriklerle gerçekleştirilir. Markanızın web sitesinin alacağı organik ziyaretçi trafiği de Google algoritması içerisinde markanızı avantajlı hale getirecektir. 

SEO nedir ve SEO çalışmasını neden profesyonel bir dijital ajans yardımıyla hayata geçirmelisiniz; markanız için bu sorulara yanıt bulduktan sonra, SEO çalışmasının markanıza katkılarını da keşfetmiş olacaksınız. Profesyonel SEO çalışması, marka bilinirliğini artırırken web sitesinin etkinliğini ve trafiğini de yükseltecektir. Bu da hiç kuşkusuz markaya satış, karlılık ve prestij olarak geri dönecektir. Bir web sitesine organik trafik sağlanması, arama motorlarında yapılan anahtar kelime aramalarında ilk sayfalara ve üst sıralara taşınma şansı da sunacaktır. Dolayısıyla, profesyonel SEO çalışmasının bir markanın dijital mecralardaki varlığını koruması ve geleceğe taşınması için en ideal zemini hazırlayacağı da söylenebilir.

Sizin anahtar kelimeleriniz hangileri?

SEO çalışması için anahtar kelime belirlerken ürün ve hizmetlerinizle ilgili anahtar kelimelerin yanı sıra, bu ürün ve hizmetleri hedef kitlenizle buluşturduğunuz lokasyon, özel günler, hedef kitlenizin ayırt edici özellikleri, ürün ve hizmetlerinizin ayırt edici özellikleri gibi pek çok farklı kelime grubundan anahtar kelimeler türetebilir ve böylece yapılan aramaların karşılığında markanızı internet kullanıcılarıyla buluşturabilirsiniz. 

SEO nedir ve profesyonel SEO çalışması kapsamındaki hizmetler nelerdir; daha detaylı bilgi almak ve bu hizmetlerden yararlanmak için siz de CRM Turizm ile iletişime geçebilirsiniz. Dijital mecralarda markanıza sağlam bir gelecek kurmak için bugünden adım atın.

One thought on “Google Aramalarında Hiyerarşinin Başında… SEO Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.