Bilişim ProfesyonelleriMakale

İnternet Denen Şey De Ne

Bill Gates’in yeniden ortaya çıkardığı bir video’da, teknoloji girişimcisinin 1995’te CBS televizyon kanalında yayınlanan Late Show’da David Letterman’ı internetin kullanışlılığı konusunda ikna etmeye çabaladığını gösteriyor. Videoda David Letterman “İnternet denen şey de ne?” diye Bill Gatese soruyor.

Bu hatıra, Gates’in internete olan bağlılığı ve günlük yaşamın entegre bir parçası haline gelmeden çok önce bu konsepte karşı direncin üstesinden gelme yolları hakkında ilginç bir fikir veriyor. Videoda Gates, internetin “insanların bilgi yayınladığı bir yer haline geldiğini” açıklıyor. Türkçe alt yazılı bu videoyu kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.

Klip, ikilinin benzer düşünen insanları “internetteki sorunlu yalnız sohbet odasında” bulma fikrine gülmesiyle sona erdi.

Bu video Twitter’da paylaşıldığından beri, insanlar “sağlıklı içeriği” övdü. Bir kişi “Ne kadar masum bir zaman” diye yazarken, bir başkası “Biz çok yol kat ettik” dedi. Röportaj sırasında Microsoft kurucu ortağı yaklaşık 40 yaşındaydı ve dünyanın en zengin adamıydı.

Twitter’da alt yazı ile Türkçe olarak paylaşım için Gülener Kırnalı‘ya teşekkürlerimizle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.