Bilişim ProfesyonelleriDijital MedyaMakale

İşletmenizin Yerel Arama Başarısını Bu İpuçları ile Artırın

Google ve diğer arama motorlarında gittikçe daha fazla insan “yakınımdaki hizmetler” gibi terimler aramaya başladıkça, işletmeler artık yerel arama motorlarına yönelme ihtiyacı hissediyor. Özellikle arama sonuçlarında yerel işletmelerin haritalarda da bulunabiliyor olması çok büyük bir etken oldu. Artık yerel arama motoru optimizasyonu internet aramalarında başarıya giden yoldur.

Araştırmalar, Google aramalarının%46’sından fazlasının yerel hizmetler için yapıldığını ve bu arama yapanların% 88’inin yerel mağazayı 24 saat içinde ziyaret ettiğini veya aradığını bildiriyor. [ Kaynak ]

Elbette, yerel arama motoru pazar alanı işletmeler için büyük bir potansiyele sahip. Bu yazıda işletmenizin yerel SEO ve SEM kullanarak nasıl başarılı olabileceğinden bahsedeceğiz.

  1. Google My Business Profilinizi Oluşturun

İşletmenizin bir web sitesi olsun ya da olmasın, bir Google My Business (GMB) profili oluşturmak ilk önceliğiniz olmalıdır. Bir GMB profili, arama sonuçlarında ilk olarak bulunmanıza olanak sağlar.

Yerel işletme profilleri bir anahtar kelime için uygun olduğunda, SERP’lerdeki diğer tüm web sitelerinin üzerine yerleştirilirler. Bu, web siteniz yerel aramalarda iyi performans gösterse bile, rakiplerinizin GMB profillerini geçemeyeceği anlamına gelir. (SERP “Search Engine Results Page”, Arama Motoru Sonuç Sayfası)

Bunun için GMB hesabınızı kurmanız ve optimize etmeniz gerekecektir. Birkaç tıklama ile tamamlanabilen kolay bir işlemdir .

Hesabınız oluşturulduktan sonra, iletişim numarası, adres ve çalışma saatleri gibi tüm önemli bilgilerinizi verebilirsiniz. Bunun dışında müşterilerinizi yorum bırakmaya teşvik ederek GMB profilinizi optimize edebilirsiniz.

GMB profilinin bir başka yararı, kullanıcıların mağazanızı doğrudan Google haritalarıyla aramasına veya gezinmesine izin vermesidir.

  1. Yerel Alıntıları Kullanın

Alıntılar, işletmenizin adından, adresinden ve web’deki ilgili sayfalarda bulunan diğer ayrıntılardan bahseder. Bazı durumlarda, bu sayfalar web sitenize bağlantı vererek size bir geri bağlantı sunabilir. Tüm süreç yerel SEO kampanyanızı besleyecektir.

En iyi sonuçlar için, Long Island’daki işletmenizin içinde ve çevresinde yerel alıntı bağlantıları kurmaya çalışmalısınız. Ama işte bir sorun. Alıntılar almak için ilgili yerel web sitelerini bulmak kolay bir başarı olmayabilir.

Bu durumda, nitelikli bir yerel dijital pazarlama hizmetiyle iletişime geçebilirsiniz.

  1. Web Sayfalarınıza Yerel Anahtar Kelimeler Ekleyin

Web sitenize ve web sayfalarınıza eklediğiniz anahtar kelimeler, büyük ölçüde potansiyel müşterilerinize görünür olup olmayacağınızı belirler. Bu basit bir şekilde çalışır. İçeriğimize alakalı yerel anahtar kelimeler eklediğimizde, arama motorları web sayfalarımızı bu anahtar kelimeler için yerel SERP’lerde yukarı itmeyi düşünebilir. Ve, anahtar kelime araştırması yapmadığımızda ve alakalı anahtar kelimeler eklemediğimizde, sıralamalarımız önemli anahtar kelimeler için iyileşmeyi durdurur.

Çözüm? Yerel anahtar kelimeleri ihmal etme hatasını yapmayın. Yerel arama sonuçlarında işletmenizin başarısı için önemlidirler.

  1. Yerel Dizin Listelerine gidin

World Wide Web, yerel işletmelerin kendilerini listelemelerine izin veren yüzlerce yerel dizin web sitesiyle doludur. Sonuç olarak, bir geri bağlantı alırsınız ve iletişim bilgileriniz bir web sitesinde daha yer alır.

Bu, web sitenizin arama sıralamasını iyileştirmenize ve yerel olarak popüler dizinlerde işletmenizi tanıtmanıza yardımcı olacaktır.

  1. Yerel Anahtar Kelimeler ile Reklam Verin

Yerel SEO, uzun vadede sonuç elde etmek için harika olsa da, ücretli reklamcılık, işletmeniz için hızla fayda sağlayabilir. İyi planlanmış ve optimize edilmiş ücretli bir arama motoru pazarlama kampanyasının yardımıyla, işletmeniz ilk aramalarını yaptıkları anda potansiyel müşterilerinize görünür hale gelebilir.

En iyi yanı, bu sürecin genellikle rakipleri geride bırakmak için gereken zaman ve çaba gerektirmemesidir. İşletmenizin yerel potansiyellerini hedefleyen bir Bing veya Google Adwords PPC kampanyası başlatırsınız ve sonuçlar gösterilmeye başlar. (“PPC” Tıklama Başına Ödeme)

Sadece PPC hakkında yeterince bilgi edindiğinizden ve ücretli reklam kampanyalarını yönetme ve optimize etme konusunda deneyimli olduğunuzdan emin olun, yoksa kendinizi boşuna savururken bulabilirsiniz. Hızlı ve garantili sonuçlar istiyorsanız, nitelikli bir Long Island reklam ajansı kiralamak en iyisidir . Bu tür şirketler, PPC kampanyalarını yönetme konusunda uzman olan özel profesyonellere sahiptir.

Sonuç
İşletmenizi web üzerinde alakalı yerel anahtar kelimeler için en uygun şekilde pazarlamak, başarısı için çok önemlidir. Ancak, yerel SEO ve SEM kampanyalarını başlatmak ve geliştirmek zor olabilir.

Bu makalede, Bilişim Profesyonelleri ve ilgili bütün okuyucularımız ile işletmelerin daha fazla müşteriye ulaşmasına yardımcı olabilecek beş yerel arama ipucunu paylaştık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.