Bilişim ProfesyonelleriMakaleTeknolojiYeni Ürünler

Kablosuz Hoparlörde Aranacak Nitelikler

İster bir kulübede dinlenin, ister evde çalışın, arkadaşlığınızı korumak için biraz müzik istersiniz. Ya bir prizde değilseniz? Günümüz dünyasında, istediğiniz müziği istediğiniz yerde size ulaştırabilecek birçok Bluetooth ve wifi hoparlör var. Kablosuz bir hoparlörde aranacak en önemli özelliklerden bazıları şunlardır.

Ses kalitesi

Bir kablosuz hoparlörde aramak isteyeceğiniz ilk şey, hoparlörün kendisinin kalitesidir. Dinlediğiniz müziğin aşırı derecede boğuk ve bulanık olmasını istemezsiniz. Mağazadayken, bazı hoparlörleri test edin ve ödemeye hazır olduğunuz bir fiyata size iyi gelen bir hoparlör bulun. Ayrıca kablosuz hoparlörlere bakarken bağlantı türünüzü de bilmeniz gerekir. Wifi hoparlörler son zamanlarda ortaya çıktı ve Bluetooth’a kıyasla popüler hale geliyor.

En iyi wifi hoparlörlerinden bazıları , önde gelen Bluetooth hoparlörlerden kilometrelerce ötede ses kalitesi sunar. Bu iki tür bağlantıyı da araştırın ve sizin için en iyi olanı görün. Wifi mükemmel ses kalitesine sahip, ancak kullanmak için aktif bir internet bağlantısı gerektiriyor.

Pil ömrü

Aniden hoparlörün pili bitince kimse dışarıda tüm arkadaşlarıyla birlikte olmak istemez. Bir hoparlörün pil ömrüne bakarken dikkat edilmesi gereken iki nokta vardır. Birincisi, pilin kendisinin gerçek uzunluğudur. Kullandığınız herhangi bir olay için yeterince uzun sürmelidir.

Bazı hoparlörler 24 saate kadar dayanabilirken, daha küçük olanlardan bazıları size birkaç saatlik pil ömrü sağlar. Her konuşmacı, tahmini pil ömrünü belirtmeli ve size ne kadar dayanacağına dair bir tahmin vermelidir.

Ardından, hoparlörü ne kadar süreyle şarj etmeniz gerektiğini düşünmek istersiniz. Bu, özellikle hoparlör en uzun pil ömrüne sahip değilse önemlidir. İnsanlar daha küçük pillerin daha hızlı şarj edildiğini düşünüyor, ancak bu her zaman böyle olmuyor.

Dışarıda hızlı şarj olan piller var ve bazı hoparlörlerin dakikalar içinde birkaç saat yetecek kadar şarj almasına izin veriyor. Bir hoparlör satın alırken pil ömrü dikkate alınması gereken bir husustur.

Mesafe

Bağlantısı kesilmeden önce hoparlörü kaynağından ne kadar uzağa taşıyabileceğinizi bilmeniz gerekir. Kaynağının hemen yanında olması gereken bir kablosuz hoparlör, özellikle evin içindeki bir televizyon veya radyodan yayın yapmayı planlıyorsanız, iyi değildir. Baktığınız hoparlörlerin menzilini kontrol edin ve onu ne için kullanacağınızı belirleyin. Bu, hoparlör üzerindeki aralığın yeterli olup olmadığına karar vermenize olanak sağlar.

Boyut

Bir kez daha, konuşmacı ile ne yapmayı planladığınıza bağlı olarak, boyutu önemli olacaktır. Bu, etrafta dolaşmayı planladığınız bir şeyse, cebinize kolayca sığabilecek veya tek elle taşınabilecek bir şey isteyebilirsiniz. Bununla birlikte, kendi evinizdeki bir şey için, üstün kalite sağlayan daha büyük bir hoparlöre gitmek isteyebilirsiniz.

Şekil aynı zamanda konuşmacıda önemli bir rol oynar. Hoparlörün mesafelerde ne kadar iyi yansıttığı ile birlikte ses kalitesini etkileyebilir. Hoparlörü satın alırken tüm bunları düşünün.

Ses

Ses seviyesi söz konusu olduğunda tüm hoparlörler eşit yaratılmaz. Taşınabilir bir hoparlörün amacı, müziği telefonunuzun yapacağından çok daha yüksek bir ses seviyesinde çalmanıza izin vermektir . Hoparlör, telefonunuzdan daha fazla ses çıkaramıyorsa, o zaman işe yaramaz. Bu hoparlörler için ses genellikle watt cinsinden ölçülür. Watt ne kadar yüksek olursa, o kadar yüksek olacaktır. Bir fikir edinmek için, 10 watt’lık bir hoparlör genellikle çok gürültülü olacaktır.

Su geçirmez

Bu bir kez daha hoparlörünüzden çıkarmak istediğiniz şeye bağlı. Bu bir havuz partisiyse veya bir kulübeye götürmek istiyorsanız, su geçirmez bir hoparlör almak kötü bir fikir değildir. Ürününüzün hasar görmesi konusunda endişelenmenize gerek kalmadan melodileri suya getirin.

Bunların hepsi bir konuşmacıda aramanız gereken niteliklerdir. İstediğiniz şeylerin bir listesini oluşturmak için zaman ayırın ve buna göre karar verin. Pil ömrü bitene kadar melodileri devam ettirin! Bir kablosuz hoparlörde ne arıyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.