Bilişim Profesyonelleri

Küresel İnovasyon Zirvesi İstanbul’da Kapılarını Açıyor

Değerli Bilişim Profesyonelleri, Değerli Meslektaşlarım..

Eureka Küresel İnovasyon Zirvesi 2024, 2023-2024 Eureka Başkanlığı kapsamında TÜBİTAK‘ın koordinasyonuyla düzenlenecek olan Küresel İnovasyon Zirvesi, 13-14 Haziran 2024 tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi‘nde gerçekleşecek.

TÜBİTAK ve TÜYAFED iş birliği ile düzenlenen bu prestijli etkinlik, Yeşil ve Dijital Dönüşüm temaları etrafında şekillenen paneller, sunumlar ve ülke tanıtımları ile dikkat çekiyor. Zirvede, Eureka destekli projelere Türkiye Eureka İnovasyon Ödülleri de takdim edilecek.

Bu zirve, 47 Eureka üyesi ülkeden inovasyon liderleri, sanayi kuruluşları ve KOBİ’lerin katılımıyla araştırma ve inovasyonda en son trendlerin ve en iyi uygulamaların tartışılacağı kapsamlı bir platform sunacak. Tüyafed üyeleri, yazılım projelerini kayıt linki üzerinden başvurarak bu benzersiz etkinlikte yer alma fırsatını kaçırmamalı.

Saygılarımla
Osman Selçok – Genel Yayın Yönetmeni
Bilişim Profesyonelleri Haber Sitesi


Türkiye Yazılımcılar Federasyonu – TÜYAFED tarafından hazırlanan duyuru aşağıdaki gibidir.

Değerli Sektör Birliği,

TÜBİTAK’ın koordinasyonunda 2023-2024 Eureka Başkanlığı kapsamında, 13-14 Haziran 2024 tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde Küresel İnovasyon Zirvesi düzenlenecektir. Bu etkinlik, TÜBİTAK ve TÜYAFED iş birliği ile gerçekleştirilecek olup, Tüyafed üyelerinin yazılım projeleri için kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Kayıt için buraya tıklayabilirsiniz.

Yeşil ve Dijital Dönüşüm Odaklı Oturumlar

Küresel İnovasyon Zirvesi, Yeşil ve Dijital Dönüşüm konularına odaklanan tematik paneller, sunumlar ve ülke tanıtımları gibi çeşitli oturumlarla zenginleştirilmiştir. Bu zirve, katılımcılara araştırma ve inovasyonda en son trendleri ve en iyi uygulamaları keşfetme fırsatı sunan kapsamlı bir platform sağlayacaktır.

Türkiye Eureka İnovasyon Ödülleri

Zirve kapsamında, Eureka programı tarafından desteklenmiş başarılı projelere Türkiye Eureka İnovasyon Ödülleri takdim edilecektir. Katılımcılar, proje fikirlerine ortaklar bulabilmek için sunumlar yapabilecek ve ikili görüşmeler gerçekleştirebilecektir. Bu sayede, inovasyon liderleri, sanayi kuruluşları, KOBİler ve 47 Eureka üyesi ülkeden üst düzey katılımcılarla bağlantı kurma ve proje ortaklıkları oluşturma imkânı sağlanacaktır.

Küresel Katılımcılar ve İş Birliği Fırsatları

Zirveye, kendi alanlarında lider çalışmalar yapan öncü firmalar, inovasyon liderleri ve birçok ülkeden sanayi kuruluşları davet edilmiştir. Katılımcılar, uluslararası paydaşlarla ikili görüşmeler yaparak iş birliği fırsatlarını değerlendirme şansı bulacaktır.

Bilgilerinize sunarız.
Cansın Duman
Tüyafed Genel Sekreteri

Detaylı bilgi ve kayıt için kayıt linkini ziyaret edebilirsiniz.


Etinlik Komitesi tarafından hazırlanan duyuru aşağıdaki gibidir.

İstanbul’daki “Eureka Küresel İnovasyon Zirvesi 2024”e hoş geldiniz!

Küresel İnovasyon Zirvesi 2024, sürekli değişen dünyanın en acil zorluklarının üstesinden gelmek için dünyanın dört bir yanından küresel liderleri, karar vericileri, şirketleri ve önemli araştırma kuruluşlarını bir araya getiriyor.

Bu yılki etkinlik Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından koordine ediliyor . Türkiye Başkanlığı’nın küresel zorluklara karşı köprüler kurmaya yönelik temel öncelikleri arasında şunlar yer alıyor: etkili araçlar, yeşil ve dijital bir gelecek inşa etmek, Eureka’nın sürdürülebilirliği, Dünyayı kucaklamak.

CBS nedir?

Zirve Broşürünü görebilirsiniz –  CBS Nedir?

Kim katılmalı?

Bu ağ oluşturma etkinliği, Eureka çağrıları kapsamındaki uluslararası projelere katılma, koordinasyon sağlama veya bunlar hakkında bilgi almayla ilgilenen her sektör veya konu için uygundur. Örneğin:

 • Üniversiteler,
 • Araştırma merkezleri,
 • Start-Up’lar ve Scale-Up’lar,
 • KOBİ’ler ve büyük şirketler,
 • Dernekler,
 • Kamu otoriteleri / Devlet kurumları.

Etkinlikte hangi önemli konular ele alınacak?

 • Veri Dinamiği: Gizliliğin Yenilenmesi, Güvenliğinin Sağlanması ve Korunması
 • Yeşil Geçiş
 • Dijitalleşme
 • Akıllı Şehirler ve Kentsel İnovasyon: Yaşam Kalitesinin Artırılması
 • Liderler ve politika yapıcılar dijital geleceğe nasıl hazırlanabilirler?
 • Döngüsel Ekonomi ve Sürdürülebilir Üretim (Karbon Emisyonu ve Karbon Nötr Ürünler)

Neden Katılmalısınız?

 • Eureka Kümeleri, Eurostars, Innowwide, Globalstars, Eureka Ağı dahil Eureka Çağrı Konularını keşfedin.
 • Tematik atölye ve panel seçimine katılın
 • Ağınızı genişletin ve yerinde B2B Toplantıları aracılığıyla proje fikirlerini tartışın.
 • Eureka projeleri için potansiyel ortaklarla tanışın.


Etkinliğin B2B Matchmaking oturumları Enterprise Europe Network ve Sabancı Üniversitesi işbirliğiyle düzenleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.