MakaleWeb Uygulamaları

Omni-channel Nedir? En İyi Çok Kanallı Deneyim Örnekleri

Teknoloji ne kadar çok gelişirse, günlük hayatımıza o kadar çok entegre olur. Çevrimiçi ve gerçek hayatta yaptıklarımız arasındaki çizgiler artık bulanıklaşmaya başladı. İnsanlar davranışlarını değiştirdikçe, pazarlamacılar, satış görevlileri, ve müşteri destek temsilcilerinin tepki vermesi gerekecek. Masaüstü deneyimi, mobil deneyim, tablet deneyimi ve Apple Watch deneyimi düşünmek yerine, müşterilerin istedikleri zaman kullanabilecekleri çok kanallı bir deneyim olan bütünsel bir yaklaşım izlememiz gerekecek. Bu yazıda, çok kanallı yapının ne anlama geldiğini ve kârlı pazarlama oluşturmak için çok kanallı deneyimleri nasıl kullanabileceğinizi gözden geçeceğiz.

Omnichannel

Omni-channel, ayrıca çok kanallı olarak çevrilebilir. Bir şirketin ürünlerine erişim sağladığı bir lider yetiştirme ve kullanıcı katılımı yaklaşımıdır, teklifler, ve tüm kanallardaki müşterilere veya potansiyel müşterilere destek hizmetleri sunan platformlar ve cihazların tümünü ele alır. Örneğin, yalnızca masaüstü web sitesinde destek sunmak yerine, bir şirket Facebook Messenger, canlı sohbet, e-posta ve telefon aracılığıyla destek sunabilir.

Pazarlama, satış ve hizmet stratejilerinizde çok kanallı bir yaklaşım benimsemenin birçok faydası vardır. Avantajları şunları içerir:

Daha Büyük Kitleye Erişim.

Çok kanallı bir perakende, pazarlama veya hizmet stratejisi uygulandığı yerde müşterilerinize ulaşacaksınız. Artık sizi bulmak için aramak zorunda değiller. Nerede olurlarsa olsunlar, ekibiniz veya ürünleriniz yalnızca bir tıklama, bir e-posta, doğrudan mesaj veya bir telefon uzağınızda.

Artan Kârlar.

Potansiyel müşterileriniz satın almaya hazır olduğunda, ürününüzü birden fazla platformda ve kanalda bulabilirlerse satın alma işlemini çok daha kolay yaparlar. Çok kanallı bir perakende deneyimi sunmak, sizden tekrar satın almalarını veya aboneliklerini yenilemelerini daha kolay hale getirerek yinelenen gelir elde etmelerini sağlar.

Arttırılmış Müşteri Memnuniyeti.

Müşterileriniz, müşteri hizmetleri ve satış ekiplerinize ulaşmak için çeşitli yöntemleri olduğunu düşünürlerse uzun vadede daha mutlu olacaklardır. Cihazlarından veya tercih ettikleri platformdan bağımsız olarak ürününüzü kolayca satın alabilirlerse harika olmaz mı? Müşteri memnuniyeti, müşteri karmaşasını azaltmanın ve ihtiyaçları için size geri dönmelerini sağlamanın anahtarıdır. Gördüğünüz gibi, müşterileriniz için çok kanallı bir deneyim oluşturmak, işletmenizin başarısı için kritik öneme sahiptir. Bahsedilen, çok kanallı deneyim nedir: https://www.kullanicideneyimi.org.tr/omni-kanal-deneyimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.