Bilişim ProfesyonelleriMakale

Outlook E-posta Şifrelemenin Faydaları

E-posta, devrim niteliğinde bir iletişim yoludur. Günümüzde insanlar e-postalar aracılığıyla dünyanın herhangi bir köşesindeki herkesle bilgi paylaşabilir. Bununla birlikte, teknolojideki ilerlemeyle birlikte, e-postalara virüs bulaşma eğilimindedir. Gizli verilerinize kimin göz kulak olabileceğini asla bilemezsiniz. Günümüzde işletmeler, kritik bilgileri paylaşmak için e-postalara güveniyor ve tek bir bilgi parçası bile sızsa ne olacağını daha iyi biliyorsunuz. Şirketinizde tam anlamıyla büyük bir kayba neden olabilir.

Spam e-postalar, verilerinizi ihlal edebilecek ve fidye ödenene kadar cihazınıza bulaşabilecek Fidye yazılımı gibi potansiyel olarak tehlikeli virüsler içerebileceğinden bu günlerde büyük bir sorundur. E-postaların karşılaştığı yukarıda belirtilen zorlukları göz önünde bulundurarak, bilgilerin yalnızca paylaşmak istediğiniz kişiye ulaşmasını sağlamak için e-postayı şifrelemek çok önemlidir. E-postalar söz konusu olduğunda, Outlook e-posta hizmeti çoğunlukla birçok kişi tarafından işle ilgili e-postalar göndermek için kullanılır.

Outlook e-postaları, üçüncü taraflarca sunulan diğer şifreleme hizmetlerinin yanı sıra dahili bir şifreleme özelliği kullanılarak şifrelenebilir. 

Gizlilik

Elbette, gizlilik, e-posta şifrelemesine bakmanızı sağlayan en büyük endişedir. E-postalarınızı şifreleyerek, verilerin hiçbir şekilde dışarı sızmayacağından emin olabilirsiniz. Şifreleme, e-postanıza bir şifre koymanıza izin verir. Parolayı alıcıyla paylaşabilirsiniz, böylece yalnızca onlar açabilir. İş dünyasındaki rakipler her zaman başkalarının zayıf noktalarını bulma arayışı içindedir ve tek bir e-postaya girmek onların size zarar vermesi için yeterlidir.

Kimlik Hırsızı

Bir kişi e-postanızı ve şifrenizi öğrenirse, e-posta okumak ve göndermek için hesabınızı kullanabilir. Profesyonel bağlantılarınıza ne tür içerik gönderdiklerini asla bilemeyeceğiniz için bu, bütünlüğünüze büyük zarar verebilir. Bununla birlikte, e-posta şifrelemeniz varsa kimlik hırsızlığından kaçınılabilir.

E-posta Hatırlama

Bir işletmedeki çalışanlarla ilgilenme söz konusu olduğunda, potansiyel olarak yanlış gidebilecek birçok şey vardır. Ya belirli bir çalışana kritik bir bilgi gönderiyor olsaydınız ve e-posta yanlışlıkla başka bir çalışana gönderilirse. Ya alıcının gelen kutusu ele geçirilirse ve e-posta yanlış ellere düşerse? Birçok şifreleme hizmeti, yanlış alıcıya gönderilirse bir e-postayı tek bir tıklama ile geri çağırmanıza izin verir.

Artık Spam Ekleri Yok

Kişilerinize adınız altında spam e-postaların gönderilmesi genellikle olur. Seni oldukça amatörce gösteriyor. Ancak, bir e-posta şifreleme hizmeti ile e-postanıza bir imza ekleyebilirsiniz. Bu, kişilerinize spam e-postanın sizin tarafınızdan gönderilmediğini garanti eder. Bu sayede insanlar size daha çok güvenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.