MakaleWeb Uygulamaları

Şirketlerin Müşteri Deneyimi Başarısızlıklarından Öğrenebilecekleri

Bir işe başladığınızda, genellikle müşterilere ulaşmak ve onlarla etkileşim kurmak için satış ve pazarlama ekiplerinizden nasıl yararlanacağınıza odaklanırsınız. Bunu yapmazsanız, işiniz çok hızlı büyümeyecektir.

Ancak, müşterilerin zamanlarını ve paralarını şirketinize yatırmalarını sağlamak için kullanabileceğiniz tek kaynak satış ve pazarlama değildir.

Müşteri başarısına yatırım yapmak, müşteriyi elde tutma oranlarını artırmanıza ve müşteri deneyimini iyileştirmenize yardımcı olacaktır. Sadece bu değil, etkili bir müşteri başarı ekibine sahip olmak da müşteri sadakatini artıracak ve rekabetçi pazarınızda yer açmanıza yardımcı olacaktır.

İstatistiklere bakıldığında, büyüyen şirketler artık müşteri başarısını her zamankinden daha fazla önemsiyor ve %70’i bunun “çok önemli” olduğunu düşünüyor.

Bununla birlikte, bir müşteri başarı programını benimsemek göründüğü kadar kolay değildir ve bunu uygulayan işletmeler, hataların meydana gelmesinin kaçınılmaz olduğunu bilirler. Bu gönderide, markaların yaptığı yaygın müşteri deneyimi hatalarından bazılarına göz atacağız ve ekibinizin her birinden neler öğrenebileceğini vurgulayacağız.

8 Başarısız Müşteri Deneyimi Uygulamaları

1. Önce Müşterilerin Geldiğini Unutmak

Müşteri ihtiyaçlarını karşılamak ve insanların hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak, ekibinizin en önemli önceliği olmalıdır. Ancak, bazen müşteri başarısı yöneticileri (CSM’ler) şirketlerinin büyümesine müşteri başarısından daha fazla öncelik verir. Bu, en yaygın müşteri deneyimi hatalarından biridir çünkü CSM’leriniz müşterileri satış huninizin aşağısına çekmek ister.

Bunu yapmak şirketiniz için faydalı olsa da müşteri başarısını artırmaz ve insanları işletmenizden uzaklaştırır. Bunun yerine, müşterilerinizi önemsemek ve onlara ürün veya hizmetinizle hedeflerine nasıl ulaşacaklarını göstermek, bu hatadan kaçınmanın en iyi yoludur. Yazının devamı: https://www.sarvon.com/musteri-deneyimi-basarisizliklari

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.