Bilişim Profesyonelleri

Sonatus, yazılım tanımlı araçları teşvik etmek için 35 milyar doları güvence altına aldı

Fon, arabaları tekerlekli veri merkezlerine dönüştürmek için kullanılacak

Sunnyvale merkezli otomotiv yazılım firması Sonatus, otomobil üreticilerinin yazılım özelliklerini daha verimli bir şekilde güncelleyebilen araçlar üretmelerine yardımcı olmak için Seri A’da 35 milyon dolar topladı.

En son finansman turu, Hyundai Motor Group’un Kia Corporation, SAIC Capital, LG Electronics, Marvell, UMC Capital ve Wanxiang Group Company dahil olmak üzere otomotiv ve teknoloji yatırımcılarından oluşuyor. Translink Capital, finansman turunu yönetti. 

Sonatus, fonları yeni nesil yazılım tanımlı araç çözümlerinden oluşan yol haritasını genişletmek ve şirketi büyütmek için kullanacak.

Şirket, finansmanın, otomobil üreticilerinin, geleceğin en gelişmiş mobilite kullanım durumlarını destekleyebilen yeni nesil mimarilerle araçları “tekerlekli veri merkezlerine” dönüştürmesine yardımcı olacağını söyledi.

Sonatus, BT ve veri merkezi dünyalarından ve otomotiv OEM’lerinden ve tedarikçilerinden çalışanların birleşiminin, otomobil üreticileri için on yıllar yerine sadece bir yıl içinde ölçeklenebilir çözümler oluşturmasını sağladığını söyledi. Buna karşılık, otomobil üreticilerinin daha hızlı yenilik yapmalarına, karmaşıklığı ve maliyetleri düşürmelerine ve daha çevik olmalarına yardımcı oluyor.

Sonatus’un geliştirmekte olduğu yazılım, otomobil üreticilerinin araçlarını yönetme ve onları daha yenilikçi hale getirme konusunda daha çevik ve daha verimli olmalarını sağlıyor. Bir aracı değiştirmek için yalnızca kablosuz yazılım güncellemelerine dayanan diğer çözümlerin aksine, Sonatus’un dinamik olarak yönetilebilir yazılımı, otomobil üreticilerinin maliyet ve kesinti olmadan gerçek zamanlı olarak uzaktan özellikler eklemesine, sorunları çözmesine, araç verilerini yönetmesine ve daha fazlasını sağlar. yazılım güncellemeleri.

Sonatus CEO’su ve kurucu ortağı Jeff Chou, otomobillerin tasarlanma şeklinin mobilitenin artan dijital taleplerini karşılamak için “önemli ölçüde değişmesi” gerektiğini söyledi.

“Araçlar teknolojik olarak daha karmaşık ve veri odaklı hale geldikçe, gerçek ‘tekerleklerdeki veri merkezleri’ olmak için modern veri merkezlerinden kaynaklanan yazılım tanımlı teknolojileri benimsemeleri gerekiyor. Yazılım tanımlı ve otomotiv uzmanlığımız, otomobil üreticilerinin Dijital Dinamikleri (hız, çeviklik ve dijital teknolojilerle kontrol) benimsemesine ve geleceğin araçlarını inşa etmesine yardımcı olmak için bizi doğru zamanda doğru ortak yapıyor” dedi.

Strategy Analytics’te küresel otomotiv uygulama direktörü Roger Lanctot, otomobilin dijital dönüşümünün özel yazılım şirketlerine ihtiyaç yarattığını söyledi.

“Otomobil üreticileri kuruluşlarını rekor sürede dönüşüme zorlarken, yazılım ve veri merkezi teknolojilerinde derin uzmanlığa sahip ortaklara ihtiyaçları var. Sonatus, OEM’lerin dönüşümlerini hızlandırmalarına ve bu dönüşümde başarılı bir şekilde ilerlemelerine yardımcı olmak için bu uzmanlığı otomotiv deneyimiyle birleştiriyor” dedi.

Makalenin Orjinal Kaynağı: https://www.itpro.com/software/360383/sonatus-secures-35-billion-to-spur-software-defined-vehicles

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.