Bilişim ProfesyonelleriDijital MedyaMakale

Yerel SEO’nun Önemini Kanıtlayan 16 İstatistik

En sevdiğiniz ayakkabınızı tamir edecek, size arkadaşınızın önerdiği kitabı satacak veya çocuğunuzun doğum günü için uzay gemisi temalı bir pasta yapacak yerel bir işletme ararken, bunu nasıl bulursunuz?

Elbette, küçük bir çevrimiçi araştırma için favori arama motorunuzu açarsınız.

Müşterilerinizde farklı değil. Yerel işletmenizin sattığına benzer bir ürün veya hizmet aradıklarında, onu bulmak için sizin yaptığınız gibi İnternet’e girerler.

Akıllı telefonlarında yerel arama yapan tüketicilerin %88’inin bir gün içinde bir mağazayı ziyaret ettiğini veya aradığını biliyor muydunuz? Aslında, tüm Google aramalarının yaklaşık %46’sı yerel bilgi arıyor.

Güçlü bir yerel SEO stratejisi ister bir ister beş yüz mağazanız olsun, mağazanıza daha fazla insan çekmenin anahtarıdır. Bu 16 yerel SEO bilgisine bir göz atın ve SEO kullanmanın kuruluşunuza neden yardımcı olabileceğini görün. 

16 Yerel SEO İstatistikleri  

 1. Tüm Google aramalarının %46’sı yerel bilgi arıyor. (Kaynak: GoGulf )
 2. Yerel bir arama yapan tüketicilerin %72’si, beş mil içindeki bir mağazayı ziyaret etti. (Kaynak: HubSpot Pazarlama İstatistikleri ) 
 3. İnsanların %97’si yerel bir şirket hakkında çevrimiçi olarak başka herhangi bir yerden daha fazla şey öğreniyor. (Kaynak: SEO Tribunal )
 4. Bir mobil cihaz üzerinden yerel işletmeler için yapılan aramaların %88’i, işletmeyi 24 saat içinde arıyor veya ziyaret ediyor. (Kaynak: Nectafy)
 5. Mobil arama yapanların %61’inin, mobil uyumlu bir siteleri varsa yerel bir işletmeyle iletişime geçme olasılığı daha yüksektir. (Kaynak:  HubSpot Pazarlama İstatistikleri )
 6. 2021 yılına kadar mobil cihazlar yerel satışlarda 1,4 trilyon dolardan fazla etkiye sahip olacak. (Kaynak: Forrester )
 7. Yerel akıllı telefon aramalarının %18’i bir gün içinde bir satın alma ile sonuçlanırken, yerel olmayan aramaların yalnızca %7’si satışla sonuçlandı. (Kaynak: Think with Google )
 8. Konuma dayalı mobil aramaların %78’i çevrimdışı satın alma ile sonuçlanır. (Kaynak: SEO Tribunal )
 9. “Yakınımda” veya “yakınımda” türü aramaları iki yılda %900’den fazla arttı. (Kaynak: Chat Meter )
 10. Bilgisayar veya tablet kullanıcılarının %72’si ve akıllı telefon kullanıcılarının %67’si, şehirlerine veya posta kodlarına göre özelleştirilmiş reklamlar istiyor. (Kaynak: Think with Google )
 11. Mobil cihazlarda konuma dayalı kuponların kullanılması, mobil gelirde %9916 artış sağlayabilir. (Kaynak: WordStream )
 12. Yerel aramalar, zamanın %28’inde satın alımlarla sonuçlanır. (Kaynak: Joel House Search Media )
 13. Arama sonucu bilgisi, tüketicilerin %70’ini fiziksel bir mağazaya gönderecektir. (Kaynak: Joel House Search Media )
 14.  Arama yapanların %92’si yerel arama sonuçlarının ilk sayfasındaki işletmeleri seçecek. (Kaynak: SEO Uzmanı )
 15.  Küresel perakende e-ticaret satışları 2021 yılına kadar 4,5 trilyon dolara ulaşacak. (Kaynak: HubSpot Pazarlama İstatistikleri ) 
 16.  5 tüketiciden 4’ü yerel bilgileri bulmak için arama motorlarını kullanıyor. (Kaynak: Think with Google ) 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.