Haber Duyuru EtkinlikManşet

algoComp’23 kayıtları açıldı

ITU ACM, 28 Ocak – 5 Şubat tarihleri arasında algoComp’23 adı altında, Türkiye çapında üniversite ve lise öğrencilerinin katılabileceği bir algoritma yarışması düzenliyor! 🚀

Yarışma ön eleme ve final olmak üzere iki etaptan oluşmaktadır. Ön eleme etabı sonunda en fazla puana sahip 25 takım final etabına katılmaya hak kazanacaktır. 🎉

Yarışmaya 2 veya 3 kişilik takımlar halinde ya da bireysel olarak başvuru yapılabilmektedir.
Takım halinde katılmak isteyen yarışmacıların, takım arkadaşları ile birlikte başvuru yapmaları gerekmektedir.

⚠️ Ayrı ayrı başvuru yapan katılımcılar farklı takım sayılacaklardır ve takım halinde yarışamayacaklardır.

Son başvuru tarihi: 23 Ocak 2023
Ön eleme etabı: 28 Ocak 2023 (12 saat)
Final etabı: 5 Şubat 2023

Ödüller:
🥇20.000 TL
🥈15.000 TL
🥉10.000 TL
🏅5.000 TL
🎖️2.500 TL
🎁Yarışmanın sonuçlarının açıklandığı kapanış konuşmasına katılan yarışmacılara çekilişle çeşitli hediyeler verilecektir.

Başvuru ve detaylı bilgi için algoComp’23 internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.
👉 https://algocomp.ituacm.com


Ödüller

Yarışma Formatı

algoComp’23 ön eleme ve final olmak üzere iki etaptan oluşmaktadır.

28 Ocak tarihinde arasında düzenlenecek olan ön eleme aşamasında yarışmacıların 12 saatte 8-11 adet algoritma sorusuna çözüm bulmaları gerekmektedir. En kısa sürede en çok puan toplayan 25 takım finalist olmaya hak kazanacaktır.

5 Şubat 2022 tarihinde düzenlenecek olan final etabında ise yarışmacıların ön eleme etabından daha zorlayıcı 8-11 algoritma sorusuna 6 saat içerisinde çözüm bulmaları gerekmektedir. En çok puan toplayan 5 takım büyük ödüllerin sahibi olacaktır.

Katılım Kuralları

  • Başvurular 23 Ocak 2023 tarihine kadar yapılmalıdır, bu tarihten sonra başvuru alınmayacaktır ve yarışmacı kayıtları sonlandırılacaktır.
  • Yarışmaya katılmak isteyenler 2 veya 3 kişilik takımlar halinde ya da bireysel olarak başvuru yapabilirler. Takım halinde katılmak isteyenlerin takım arkadaşları ile birlikte başvuru yapmaları gerekmektedir. Ayrı ayrı başvuru yapan katılımcılar farklı takım sayılacaktır ve takım halinde yarışamayacaklardır.
  • Yarışmaya lise veya üniversitede ön lisans/lisans eğitimi alan öğrenciler katılabilir.
  • algoComp’un düzenlenmesinde görev almış öğrenciler yarışmaya katılamamaktadır.

Puanlama ve Sıralama

Her çözüm, soru ekibimiz tarafından hazırlanmış belirli testlerden geçirilecektir. Testler sonucunda, takımlar tüm testleri geçtikleri takdirde puan kazanacaktır.

Sıralamada öncelikli olarak takımların topladıkları puanlar göz önüne alınacaktır. Birden fazla takımın eşit puan alması durumunda bu puanı daha kısa sürede toplayan takım sıralamada diğerlerinin önüne geçecektir.

Detaylı bilgi ve yarışmaya katılmak için: https://algocomp.ituacm.com/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.