Bilişim ProfesyonelleriRobotik Teknolojiler

Robotik Kodlama ve Lego Araba CLIMB ile Engelleri Aşmak

Bir Lego arabasını farklı engellere karşı test etmek ve yetenekli bir tırmanıcı olana kadar geliştirmek. Legolar sadece küçük çocuklar için bir oyuncak değil, yetişkinler içinde birşey tasarlamak ve robotik çalışmalar geliştirmek içinde çok kullanılan bir oyuncak çeşididir.

Aşağıda videosunu izleyeceğiniz Lego araba ile yapılan deney tamamen manuel. Bu deneyi Robotik Kodlama ile yapabilir, yapay zeka, makine öğrenmesi ve veri madenciliği gibi yeni bilimleri deneyip, öğrenerek kullanabilirsiniz.

Lego Araba CLIMB ile Engelleri Aşmak için

Dikkate almanız gerekenler: tekerlek çapı, dişli oranı, 4 tekerlekten çekiş, lastik kavrama, kırılma açısı, ağırlık dağılımı ile geçireceğiniz zamandan ve yaptıklarınızdan Zevk almak!

Tüm yapılar için temel kurallar: -4 tekerlek – dümen yok (yapıları basitleştirmek için) – yalnızca Lego parçaları kullanılır.

Uzaktan kumanda: SBrickhttps://www.sbrick.com/sbrick.html
BrickController 2 uygulaması (Android)https://play.google.com/store/apps/de…
PlayStation 4 kablosuz kumanda

Lego, Danimarka merkezli The LEGO Group adlı şirket tarafından 1949’dan beri üretilen bir oyuncak çeşididir. Bu oyuncaklara ilk sahip olanlar şuan takriben 70 yaşındalar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.