Bilişim ProfesyonelleriMakale

Cisco, Valtix’i satın alarak çoklu bulut güvenliğini artıracak

Network devi, ilk olarak 2021’de yatırım yaptığı Kaliforniya merkezli güvenlik girişimini satın almayı kabul etti.

Ağ bağlantıları geliştiren teknoloji devi Cisco, güvenlik portföyünü artıracak bir hamleyle bulut tabanlı ağ güvenliği girişimi Valtix’i satın alma niyetini açıkladı. 

Cisco’nun üçüncü çeyreğinin sonunda kapanması beklenen Valtix’in ekibi, çoklu bulut platformunu Cisco’nun Güvenlik Bulutu portföyüne entegre ederek Güvenlik İş Grubu’na katılacak. Anlaşmanın mali şartları açıklanmadı.

Hareketi duyuran Cisco Security’nin kıdemli başkan yardımcısı ve baş ürün sorumlusu Raj Chopra, modern kurumsal bulut kurulumlarında görünürlük konusuna dikkat çekti. 

“Bugünün kurumsal altyapılarını düşündüğümüzde, özünde birkaç öğeden oluşuyorlar: çoklu genel bulutlar (öncelikle Amazon Web Services, Microsoft Azure, Google Cloud ve Oracle Cloud Infrastructure) ve özel bulut kümeleri” dedi. “Bununla birlikte, bu farklı bulutları yöneten güvenlik kontrolleri, tek başına çalışıyor. 

“Bu silolar görünürlükle ilgili bir sorun yaratıyor ve bu da bir etkinlik sorununa yol açıyor (göremediğinizi koruyamazsınız), bu da güvenlik ekipleri için önemli bir operasyonel yük oluşturuyor.”

Bununla birlikte, ağ tüm bunları bir araya getiriyor, diye ekledi Chopra. “Uygulamalar arasında ve uygulamalardan kullanıcılara akan tüm trafiği gören tek yerdir ve bu nedenle konsolide, tutarlı güvenlik için gereken görünürlük, telemetri ve politika uygulamasına sahip olduğunuz tek yerdir.”

Cisco Güvenlik Bulutu nedir?

Cisco’nun Güvenlik Bulutu, bu prensibi alır ve güvenlik vizyonunun merkezine yerleştirir. Her büyüklükteki kuruluş için tasarlanmış olup, otomatikleştirilmiş güvenlik için küresel, bulutla sunulan, entegre bir ağ ve güvenlik platformu sağlar .

Temel olarak, teklif, işletmelerin tüm ekosistemlerini sürekli artan kötü amaçlı yazılım , fidye yazılımı , kimlik avı ve sosyal mühendislik tehdidine karşı korumaya yardımcı olur . Chopra, kendi çoklu bulut odağıyla Valtix’in Cisco’nun kapsayıcı Güvenlik Bulutu vizyonu için ideal bir eşleşme olduğunu söyledi.

Valtix nedir?

2018’de kurulan California merkezli Valtix, bulut ekiplerinin sıkı güvenlik gereksinimlerini karşılamasına yardımcı olmak için çevik, hizmet olarak sunulan bir platform sağlayarak çoklu bulut ağ güvenliği konusunda uzmanlaşmıştır.

Valtix, bu teklifin ekipleri ve bulutları tek bir görünürlük ve kontrol düzleminde birleştirdiğini ve çözümlerinin önemli kurumsal uyumluluk ve güvenlik girişimlerini tamamlayacak şekilde tasarlandığını söylüyor.

Şirket daha önce Trinity, Vertex gibi yatırımcılar ve hatta Cisco’nun kendisi tarafından finanse edildi. Aslında, 2021’in başlarında Valtix, platformunun pazar tarafından benimsenmesine yardımcı olmak için Cisco Investments, Northgate Capital ve TSG’den gelen 12,5 milyon dolarlık bir stratejik finansman turunu başarıyla kapattı.

Chopra, “2020’den beri Valtix’te stratejik bir yatırımcı olarak Cisco, Valtix’in ağ güvenliğini basitleştirme ve hangi bulutta yaratıldıkları veya tüketildikleri önemli olmaksızın iş yüklerini koruma taahhüdünü destekliyor” dedi. “Buluta özgü, kullanımı kolay kontrol düzlemi ile müşterilere tüm büyük genel bulut ortamlarında ortak ağ oluşturma politikası ve yaptırımları sağlıyorlar.

“Valtix ekibini karşılamayı ve Cisco Security Cloud’u hızlandırmak için birlikte çalışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Makalenin orjinal kaynağını bu linkten okuyabilirsiniz.

One thought on “Cisco, Valtix’i satın alarak çoklu bulut güvenliğini artıracak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.