Bulut - Cloud TeknolojileriMakaleRöportajlarSiber Güvenlik

PlusClouds – Kaan Özkan ile “Cloud Firewall – Orchestrator LeoV4”

DİKKAT! Bu bir Reklam içerikli yayındır!

Bilişim Profesyonelleri Haber Sitesi olarak yapmış olduğumuz işbirliği kapsamında PlusClouds‘un üretmiş olduğu Ürün ve Hizmetlerin tanıtılması amacıyla ikinci röportajımızı da gerçekleştirdik. Bizler için yine hem çok bilgilendirici hemde çok keyifli geçen bu sohbet ile Kaan Özkan bey bizlere geliştirdikleri teknoloji ve hizmetlerini anlatmaya devam etti.

Sizlerinde bu başarılı çalışmalardan faydalanmanız amacıyla yapmış olduğumuz sohbet (röportaj) video linkimizi makalemizin alt kısmına ekledik. Sayın Özkan‘a bu keyifli ve bilgilendirici anlatımından dolayı yeniden teşekkür eder, sizlerinde bu yeni teknolojik hizmetlerden faydalanmanızı temenni ederiz.

Bilişim Profesyonelleri Haber Sitesi
Osman SELÇOK | Genel Yayın Yönetmeni


Lisanssız FireWall – Cloud FireWall

Sektörde en çok tercih edilen açık kodlu güvenlik duvarlarından biri olan pfSense Firewall üzerine güvenlik katmanları ekleyerek güncelleme getirmiş durumdalar. PfBlockerng eklentisi ile PlusClouds mühendisleri sektörde kullanılan ve PlusClouds içinde geliştirilmiş güvenlik yamalarını firewall içine entegre ederek yepyeni bir güvenlik seviyesi elde edebilmeke. Böylelikle kullanıcılar hardcore bir güvenlik duvarı kadar sağlam bir Firewall’a hiçbir lisans maliyeti ödemeden sahip olabiliyor. Üstelik PlusClouds mühendislerinin destek ekibi ile tüm ihtiyaçlara göre güncellenebilen bir hizmet almış oluyorlar. 

PlusClouds, DevOps yapısı güçlü olan firmalar için açık kaynaklı kodun büyük avantajlar sağlayan bir fırsat olduğunu savunuyor ve önyargıları kırmayı hedefliyor. Bu sohbetimizde de özellikle DevOps tarafında açık kaynak kodun kıymeti hakkında konuştuk. Buna karşın kullanıcılarının isteğine göre açık kaynaklı olmayan PlusClouds seçenekleri de mevcut.

Orchestrator LeoV4

PlusClouds’un lisanssız şekilde geliştirerek piyasaya devrim getirdiği ürünlerden biri de Orkestrasyon Aracı Leo. Leo’nun son sürümü LeoV4 ise yapay zeka desteğiyle geliyor. Veri merkezi ve sunucuları yönetmek artık bir robotla sohbet etmek kadar kolay. LeoV4 ile klavyede “Bana bir sunucu yarat” yazarak 35-40 saniyede sunucu yaratabileceksiniz. 

Aralık aynı boyunca her perşembe ve cuma tüm gün boyunca LeoV4’ün tanıtım/lansmanı devam ediyor olacak. LeoV4 laboratuvarlarında ürünü canlı olarak deneyimlemek ve sunucuları görmek isterseniz İstanbul’da Çamlıca Radius Bilgisayar’a uğramayı unutmayın.


Kaan Özkan Kimdir

Anadolu Üniversitesi mezunlarından olan Kaan Özkan, 2000 senesinden bu yana yazılım sektöründe aktif olarak yer almaktadır. Otel tesisleri gibi turizm işletmesi şirketlerin IT altyapılarını başarıyla geliştirmek ve yönetmek adına sürekli yeni teknolojiler deneyimleyen Özkan, sunucu sistemleri, sanallaştırma programları ve yedekleme teknolojilerinde onlarca yıllık tecrübeye sahip. Bunun yanında siber güvenlik alanında uzmanlıkları vardır. PlusClouds’da özellikle sistem geliştirme ve son kullanıcıya yönelik yeni hizmetler üzerinde çalışmaktadır.


Bu makale PlusClouds‘un destekleri ile yayınlanmıştır.

PlusClouds Hakkında; 
16 yıllık bir DevOps deneyimi üzerine kurulmuş olan PlusClouds açık kaynaklı kod kullanarak lisans maliyetlerini tamamen ortadan kaldıran bir bulut bilişim firması. Lisans maliyeti olmamasının yanında DevOps tarafında kendi geliştirdikleri ürünlerle %75’e varan maliyet avantajı sağlamayı hedefliyorlar. Bu amaç doğrultusunda getirdikleri en yeni çalışma ise Firewall tarafında.

PlusClouds ile irtibat kurmak için ; 
Telefon : 0 850 321 88 99
E-Mail : [email protected]
Web :https://plusclouds.com.tr


Cloud Attached Storage (CAS) için Lansmana Özel İndirim!

Kullanıcının kendi uzun vadeli “veri depolama” ihtiyaçlarına göre seçebileceği farklı kapasitede uygun maliyetli paketler ile CAS bireysel, kobi ve kurumsal kullanıma uygun. Bunun yanında lansmana özel %40 + %40 indirim ve ilk bir ay ücretsiz deneme fırsatlarından yararlanabilirsiniz. İşletmenizi büyütmek ve verilerinizi güvende tutmak adına size nasıl yardımcı olabileceklerini öğrenmek için web sitelerinden kolaylıkla PlusClouds ekibine ulaşabilirsiniz.

Cloud Attached Storage (CAS) için daha detaylı bilgiler: https://plusclouds.com.tr/bulut/bulut-depolama/cloud-attached-storage

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.