Bilişim Profesyonelleri

Python Projesi ipuçları ile ustalığa adım atın

Python Projesi ipuçları ile ustalığa adım atın

Python Projesi ipuçları ile ustalığa adım atın

Python Projesi ipuçları ile ustalığa adım atın! Python Programlamada kendinize sağlam temeller atmak için şu anda üstlenebileceğiniz en başlangıç ​​dostu projeler hakkında sizi aydınlatmak için Harsh Gaurav‘ın hazırladığı makalenin orjinal kaynağını bu linkten okuyabilirsiniz.

Başlangıç Seviyesi 8 Python Projesi

Aşağıda sertlik derecesine göre sınıflandırılmış projeler bulunmaktadır. Projenin neyle ilgili olduğunu ve her birinde hangi becerilerin kapsandığını açıkladım.

Bunları tamamladıktan sonra, başarılarınızı bana bildirmek için bu makaleye geri dönün, hikayelerinizi memnuniyetle dinleyeceğim! 😀

Bu projeleri inşa ederken, Her zaman yalnız olmadığınızı unutmayın, Ben ve GitHub Repo, zor durumlarda size yardımcı olmak için her zaman yanınızda!

Tüm çözümler burada! 👇🏽

Seviye 1: Bant Adı Oluşturucu

Kendi grubunuzu kuracağınızı düşündüğünüz ama bir isim bulamadığınız zamanlar. Bu program bu sorunu biraz çözüyor! Programın bazı ayrıntılarınızı bilmesini sağlayın ve önünüzde bir grup adı görüntülenecektir!

Kapsanan Kavramlar: Yazdırma, Yorumlama, Hata Ayıklama, Dizi işleme ve Değişkenler

2. Seviye: Bahşiş Hesaplayıcı

Pizzanızdan memnun kaldınız mı? Faturayı arkadaşlarınız arasında paylaşma zamanı! Aah! 7 kişilik pay miktarını hesaplamada sorun mu yaşıyorsunuz? Çok şükür bu programı kodlayacak kadar iyisin!

Kapsanan Kavramlar: Veri türleri ve dizeyi işleme

Seviye 3: Hazine Adası

Hiç kararlar almak zorunda olduğunuz ve her seferinde farklı bir kararın farklı bir hikayeye veya sona yol açtığı bir kitap okudunuz veya bir oyun oynadınız mı? Şimdi, Okumak/Oynamak Yerine, Onu Yaratacağız! 3. Seviyede olan karar tabanlı bir oyunu kodlamaya hazır olun!

Kapsanan Kavramlar: Koşullu İfadeler, Mantıksal Operatörler, Kod Blokları ve Kapsam

Seviye 4: Taş Kağıt Makas

Ahh, Bir Klasik! Eski güzel bir taş kağıt makas oyunu, ancak parmaklarımızı rakibe doğru bükmek yerine, bilgisayarda oynamak için bazı 0’ları ve 1’leri değiştireceğiz!

Kapsanan Kavramlar: Rastgeleleştirme ve Python listeleri

Seviye 5: PyPassword Oluşturucu

Özel karakter, Büyük harf ve tüm kriterleri karşılayan bir şifre seçmekte sorun yaşadınız mı? 5. aşamadayız ve şimdiden bazı anlamlı programlar yapmaya başladık!

Kapsanan kavramlar: Döngüler, Aralık ve Kod Blokları için

Seviye 6: Adam Asmaca

Verilen sonlu denemelerde kelimeyi tahmin edin veya karakteriniz asılır ve kaybedersiniz. Bu, yeni başlayanların belirli bir dili öğrenirken yaptığı en popüler projelerden biridir!

Kapsanan Kavramlar: while döngüleri ve onun üzerindeki seviyelerde kapsanan tüm kavramlar.

7. Seviye: Sezar Şifresi

Gönderilen mesaj: “Merhaba”, Shift Number = 5, Oluşturulan Şifre Metni: mjqqt

Ne? Evet, bilgisayar korsanlarının sizinle alıcı arasındaki iletişiminizi dinlemesini önlemek için mesajları şifrelemenin en temel tekniği budur. ‘h’den sonra 5 harfin ne olduğuna dikkat edin, yani ‘m’, bu kaydırma mesajın sonuna kadar tekrarlanır ve gizli bir mesaj üretilir.

Kapsanan kavramlar: Girdili fonksiyonlar

Seviye 8: Gizli Müzayede Programı

Her oyuncunun gizlice teklif verdiği ve sonunda kazananın en yüksek teklifle açıklandığı, oynamak için güzel ve eğlenceli bir oyun. Yukarıdaki iki seviyeye kıyasla bu zor değil. Ancak bu problem yeni bir konsept ve dolayısıyla 8. seviye içeriyor.

Kapsanan Kavramlar: Sözlükler ve yerleştirme

Oynamak için güzel bir küçük eğlenceli oyun! 😀

Bu Tatlı Başarıları Birlikte Paylaşalım! Hedeflerimiz için çok çalışalım! 💪🏽

Bu makale benim 7 günden fazla çalışmamdan oluşuyor!

~Takip etmek ve daha fazla teknik ve ilginç rastgele içerik için Harsh Gaurav‘ı takip edin.

Tüm yazılarımızı buradan okuyabilirsiniz.

One thought on “Python Projesi ipuçları ile ustalığa adım atın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.