Bilişim ProfesyonelleriMakale

Teknografik Veriler Kullanılarak Nasıl Teknoloji Liderleri Oluşturulur?

Şirketler, teknoloji satın alma alışkanlıkları, nasıl çalıştıkları, karşılaştıkları farklı zorluklar ve daha sonra hangi teknolojileri satın alacakları hakkında fikir verebilecek araçlar ve uygulamalar kullanıyor. Özellikle teknoloji sağlayıcıları için, teknoloji bu dünyaya bakış açınızdır.

Size açık bir rekabet avantajı sağladığı için, şu anda yaşadığımız bu veriye dayalı çağda, farklı şirketler tarafından kullanılan teknolojiden haberdar olmak önemlidir.

Teknografiyi Anlamak

Technografi’nin tam olarak ne olduğu ile başlayalım.

Layman’ın terimleriyle, ‘teknografi’, ‘teknografik bölümleme’ için kısaltılmış bir terimdir.

Yaptığı şey, bir grubun nüfusu tarafından sahipliklerine ve teknoloji kullanımına dayalı olarak üretilen istatistiksel verileri analiz etmektir. Teknografik veriler, bir şirketin hangi donanım ve yazılımı kullandıklarını, hangi araçları ve uygulamaları sıklıkla kullandıklarını ve çeşitli sistemlerini ve platformlarını nasıl uygulayıp kullandıklarını bilmek gibi teknoloji yığınını anlamanın bir yoludur.

Teknografi yalnızca işletmeler tarafından kullanılan çeşitli teknolojileri takip etmekle kalmaz, aynı zamanda sahip oldukları toplam ürün veya hizmet sayısının, günlük bazda yüzde kaçının ve söz konusu teknolojinin benimsenmesinin ne kadar yakın zamanda gerçekleştiğinin bir kaydını tutar.

Bu nedenle B2B şirketleri, potansiyel müşterileri nitelendirmek için teknolojik verileri kullanabilir.

Teknografik Verilerin Toplanması

Artık teknografinin ne olduğunu ve ne için kullanıldığını bildiğimize göre, bu değerli verilerin nasıl toplanacağını bilmeye geçelim.

Veri Kazıma

Bu, önemli bilgileri tanımlamak amacıyla web sitelerinden kod çıkardığınız bir yöntemdir. Bununla birlikte, yalnızca belirli yazılım türleri web sitelerinde herhangi bir iz bıraktığı için, ileride onu engelleyici kılan belirli sınırlamalardan muzdariptir.

Telefon ve / veya E-posta Anketleri

Evet, telefon ve e-posta stratejileri bugün hala hayatta ve tekmeliyor ve veri edinmenin daha ‘eski’ yollarına ait olsa da, yine de teknografik verilerinizi toplamak için iyi bir yoldur.

Teknografik Veri Satın Alma

Günümüzde teknoloji pazarında birçok saygın sağlayıcı var. Bu B2B sağlayıcılarının her biri, binlerce şirket ve teknoloji hakkında doğru bilgi sağlayan kendi teknoloji kurulum tabanına sahiptir.

Olası Satış Yaratma için Teknografiyi Kullanma

Kullandığınız teknoloji araçlarını ve müşterileriniz tarafından harcanan teknolojileri anladığınızda, sosyal yardım hedeflemenizde daha büyük bir başarı görebileceksiniz ve bu da elbette daha fazla dönüşüm ve sonuçların kapanmasına neden olabilir. Öyleyse, potansiyel müşteri oluşturma ve B2B pazarlamanız için Teknografik verileri nasıl kullandığınızın farklı yollarına bakalım.

İçerik pazarlamasını teknolojiyle özelleştirin

İçeriğinizi potansiyel müşterilerinizin teknoloji yığınına uyacak şekilde uyarlamak için teknolojiyi kullanın. Bu, onu onlar için daha alakalı hale getirir. Örneğin, potansiyel müşterilerinizin kullandığı kanalları, karşılaştıkları teknolojik zorlukları ve hatta onları gerçekten etkilemeyen şeyleri tanımlayabilirsiniz. Tüm bunlar, kullandıkları teknoloji ve araçları nasıl kullanacağınız hakkında daha fazla bilgiyi, sorunlu noktaları çözmek için daha fazla içeriden bilgi ile paylaşmanıza yardımcı olacaktır.

ABM’de teknografiyi kullanın

ABM, (ABM – Account Based Marketing / Hesap Bazlı Pazarlama) kendisini çok etkili bir pazarlama stratejisi olarak kanıtladığı için geçtiğimiz birkaç yıl içinde birçok B2B kuruluşunun radarındaydı. Oldukça odaklanmış bir yapıya sahip olduğu için, ABM’nin oldukça uygun maliyetli olduğu görülmüştür. Etkili bir ABM stratejisi uygulandığında, potansiyel müşterinizle bire bir temelde doğrudan iletişim kurabilirsiniz ve bu aynı zamanda iletişiminizi kişiselleştirmenize ve her şeyi alakalı ve ilgi çekici tutmanıza yardımcı olmak için teknolojik verilerin etkili bir araç olabileceği yerdir. .

Potansiyel müşterilere öncelik verme

Teknografik verilere dayalı olarak daha derin bir müşteri profili oluştururken, pazarlama ve satış ekipleriniz aracılığıyla hedeflenen potansiyel müşterilerinizi önceliklendirebilir ve dağıtabilirsiniz. Müşteri adaylarına öncelik vermek, nitelikli potansiyel müşterileri dönüştürme olasılığı düşük olanlardan ayırdığınız yerdir.

Şimdi, teknolojik verileri amaç verilerinizle birleştirirseniz ve potansiyel müşterilerinize daha sağlam bir şekilde öncelik vermenin otomatik bir yoluna sahip olursunuz. Bu, ellerinde yeterli zamanı olmayan satış temsilcilerinizin en iyi fırsatlara sahip hesapları bulmalarına yardımcı olacaktır.

Sonuç

Teknografik verileriniz sadece bir aksesuar değil, bu dijital çağda müşteri ve müşteri katılımının gerekli bir bileşenidir. Satış ve pazarlama ekibiniz teknolojik verilere eriştiğinde, hedefleme çabaları büyük ölçüde iyileşecektir.

Bu makalemiz ilginizi çekti ise bu linkte ki makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.

One thought on “Teknografik Veriler Kullanılarak Nasıl Teknoloji Liderleri Oluşturulur?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.