Bilişim ProfesyonelleriHaber Duyuru EtkinlikManşet

TOBB Türkiye Yazılım Meclisi Yeni Dönem Başkanını Seçti

GLOBALNET İnternet Teknolojileri ve Yazılım Şirketi Kurucusu ve Genel Müdürü Ertan BARUT TOBB Türkiye Yazılım Meclisi Başkanlığına seçildi.

Çevrimiçi Video konferans yöntemiyle yeni üyeleriyle toplanan TOBB Türkiye Yazılım Meclisi Başkanlık Divanını seçti. (25.02.2021)

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Yazılım Meclisi, Meclisten Sorumlu TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Büyüksimitci başkanlığında Meclis Başkanlık Divanını seçmek ve sektörün genel değerlendirmesini yapmak üzere video konferans yöntemiyle yeni üyeleriyle çevrimiçi ortamda bir araya geldi.TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Büyüksimitci tarafından yapılan açılış konuşmasında, Türkiye Sektör Meclislerinin 2006 yılından beri faaliyet gösterdiğini, meclislerin kamu, özel sektör ve sektörel sivil toplum kuruluşlarını yasal bir zeminde buluşturan platform olduğunu vurguladı.

Pandemi sürecinde Oda-Borsalardan ve Sektör Meclislerinden TOBB’a iletilen her sorunun ilgili Bakanlıklar nezdinde takibinin yapıldığını belirten Büyüksimitci, sürecin dinamik olduğunu bu zor günlerin birlik içinde atlatılacağına vurgu yaptı.Daha sonra 2015-2021 Dönem Başkanı tarafından geçmiş dönem çalışmaların sunumu gerçekleştirildi.

Toplantıya katılan meclis üyeleri her biri kendilerini tanıttıktan sonra meclis başkanlık divanı seçimine geçildi.Özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda; TOBB Türkiye Yazılım Meclisi Başkanlığına GLOBALNET İnternet Teknolojileri ve Yazılım Tic.Ltd.Şti. Genel Müdürü Ertan BARUT oy çokluğu ile seçildi.Meclis Başkan Yardımcılığına ise BARİKAT İnternet Güvenliği Bilişim Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Hüseyin Candan oybirliği ile seçildi. Toplantı sonunda Meclis Üyeleri, pandemi sürecinde sektör değerlendirmelerinde bulundu.

Meclis Üyeleri tarafından uluslararası verilere ulaşılmasında yaşanan sıkıntılar, ar-ge merkezi desteklerinin arttırılması, yazılım ihracatının desteklenmesi için Kamu nezdindeki girişimlerin arttırılması gibi sektörü ilgilendiren hayati konularda gerekli çalışmaların yapılması kararını aldı.TOBB Web Sitesinde yer alan Haberin Orijinali : https://tobb.org.tr/Sayfalar/Detay.php?rid=10591&lst=Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.