Bilişim Profesyonelleri

Windows 10 için en iyi antivirüs

Güvende kalmak ister misiniz? İşte en iyi işletme sınıfı koruma

Günümüz ekonomisinde veriden daha değerli bir şey yoktur. İyi haber şu ki, bunu okuyan herkes değerli verilere sahip ancak kötü haber şu ki, bilgisayar korsanları tüm yasaları çiğneyenlerin en kurnazları arasında ve bu değerli verileri çalmak için tasarladıkları yöntemler, her hafta daha karmaşık hale geliyor.

Bu nedenle, en önemli şeyi – verilerinizi – korumak için bilgisayarınızda çalışan iyi bir antivirüs sistemine ihtiyacınız var. Bu, mutlaka bir bilgisayar korsanının dosyalarınızı çalmak istediği anlamına gelmez; önemli iş belgelerine veya hassas IP’ye erişmenizi engellemek için basitçe fidye yazılımı dağıtabilirler.

Arka planda çalışan iyi bir antivirüs sistemine sahip olmanın bilgisayarınızın performansını önemli ölçüde etkilediği günler geride kaldı. Asırlık favorilerin modern yinelemeleri, öncekinden çok daha optimize edilmiştir; bu, sizi fark etmeden koruyabilecekleri anlamına gelir. Algılamaların doğruluğu artıyor ve yanlış pozitifler de düşüyor, bu nedenle şu anda bir virüsten koruma sistemini çalıştırmak hiç bu kadar çekici bir olasılık olmamıştı.

Bir virüsten koruma ürününe yatırım yapmamak için gerçekten çok fazla neden yok, en iyi seçimlerimizin tümü yılda 30 sterlinin altında, hatta bazıları ücretsiz – dijital eşyalarınızın korunması için ödenmesi gereken küçük bir bedel. İster tek tüccar, ister küçük işletme veya birey olun, bu alabileceğiniz en iyi korumadır.

Kaspersky İnternet Güvenliği 2020

Kaspersky, antivirüs oyununun önde gelenlerinden biridir; AV yazılımını gözden geçirdiğimiz on yılda, Kaspersky sohbeti hiç bırakmadı ve sık sık bir öneri için yarışıyor.

Bu yıl da farklı değil. Hem Windows ve MacOS üzerinde mevcut Kaspersky’nin Internet Security ürününün 2020 versiyonu, rezil EternalBlue kullandığı gibi sömüren ağa karşı daha iyi koruma ile 2019 versiyonunda geliştirir WannaCry. Ayrıca Microsoft Office gibi popüler programlardaki güvenlik açıklarına karşı gelişmiş koruma sağlar, artık OneDrive depolama alanını kötü amaçlı yazılımlara karşı tarar, My Kaspersky hesaplarına iki faktörlü kimlik doğrulama sunar ve varsayılan olarak Uzaktan Erişim Truva Atlarına (RAT) karşı koruma sağlar. 

Gereksinimler: 

 • 1.500MB boş sabit disk alanı
 • 1GHz işlemci veya üstü
 • 1 GB (32 bit) veya 2 GB (64 bit) RAM
 • internet bağlantısı

Fiyat: (25 $ ~ ) 

Hala Kaspersky Internet Security 2020 incelememiz üzerinde çalışıyoruz, ancak daha fazla bilgi için Kaspersky Internet Security 2019 incelememizin tamamını okuyabilirsiniz .

Bitdefender İnternet Güvenliği 2020

Bitdefender’ın AV yazılımının en son sürümü, 2019 sürümünden çok fazla değişmedi, ancak sorun değil çünkü geçen yılki sürüm aynı derecede olağanüstüydü. AV paketi, çok daha parlak, daha renkli ve daha sezgisel hale gelen gelişmiş bir kullanıcı arayüzünün yanı sıra, çok daha iyileştirilmiş fidye yazılımı korumasına sahiptir ve artık en önemli dosyalarınızı güvenilir uygulamaların erişebileceği özel klasörlerde depolayabilir. her zamanki gibi, diğer her şey sıkıca kilitlenir. 

Bitdefender 2020 ayrıca, mevcut tüm kablosuz ağları hızla kontrol eden ve tüm güvenlik açıklarını vurgulayan tek tıklamalı bir araç olan bir Wi-Fi Güvenlik Danışmanı içerir.

Gereksinimler:

 • 2GB boş sabit disk alanı
 • Çift çekirdekli 2Hz işlemci
 • 2 GB RAM
 • internet bağlantısı

Fiyat: (30 $ ~ ) 

Bitdefender Internet Security 2020 incelememiz üzerinde hala çalışıyoruz, ancak daha fazla bilgi için Bitdefender Internet Security 2019 incelememizin tamamını okuyabilirsiniz .

McAfee Toplam Güvenlik

McAfee’nin önceki “Internet Security” platformunun yerini kısa süre önce Mac, PC ve mobil cihazlar için çalışan bir AV paketi olan Total Security aldı. Yazılım, internet güvenliği işlevselliği sağlamanın yanı sıra, kimlik avına karşı koruma, verilerin silinmesini önlemeye yardımcı olan çevrimiçi yedekleme, cihazınızdan internete yetkisiz erişimi veya bağlantıyı ve URL kısaltmasını tespit etmenize ve önlemenize yardımcı olan bir özellik sunar. 

Bir McAfee Total Security aboneliği, kişisel bilgilerinizi ve çevrimiçi alışkanlıklarınızı korumak için banka düzeyinde şifreleme sağlayan şirketin güvenli VPN’sine erişim de sağlar.

Gereksinimler: 

 • 500MB boş sabit disk alanı
 • 1GHz işlemci
 • 2 GB RAM
 • internet bağlantısı

Fiyat: (42 $ ~ ) 

Henüz McAfee Total Security incelememizi yayınlamadık, ancak daha fazla bilgi için tam McAfee Internet Security 2019 incelememizi okuyabilirsiniz .

Panda Ücretsiz Antivirüs

Panda uzun zamandır ücretsiz AV pazarındaki favorilerden biri ve bu yılki sürüm hala çok çeşitli güvenlik özelliklerine sahip ve geçmiş, daha hantal tekliflere kıyasla çok daha iyileştirilmiş bir kullanıcı arayüzü ile geri dönüyor.

Ne kadar etkili? Bazı yönlerden, bu gerçekten size kalmış. %100 tehdit algılama oranı kesinlikle söylenecek bir şey olsa da, %1,6 yanlış pozitif oranı, gördüğümüz en kötü oranlardan biri olarak puan alıyor ve yalnızca Windows Defender’ı geride bırakıyor. Bu, teknik açıdan bilgili kullanıcılar için çok fazla bir sorun olmayacak, ancak bir dosyayı ne zaman karantinaya alacağını ve ne zaman güvenli olarak işaretleyeceğini bilmek, yeni başlayanlar için belirlemek zor olabilir.

Gereksinimler: 

 • 200MB boş sabit disk alanı
 • 300MHz Pentium işlemci
 • 128MB RAM
 • internet bağlantısı

Fiyat:  Ücretsiz

 Daha fazla bilgi için Panda Free Antivirus incelememizin tamamını okuyun .

Avast Ücretsiz Antivirüs

Avast, ücretsiz bir antivirüs uygulaması ararken her zaman güvenilir bir bahis olmuştur. Bu yılki sürümde olduğu gibi, tehdit algılaması her zaman en üst düzeyde olmuştur. Ayrıca, yalnızca ücretli Bitdefender, ESET ve Kaspersky yazılımı tarafından dövülen rakipsiz bir yanlış pozitif oranına sahiptir. Bu nedenlerden dolayı Avast, nakit sıkıntısı çeken ve güvenlik bilincine sahip kullanıcılar için iyi bir incelemeye değer.

Yine de, belki de kolayca öfkelenenler için değil. Performansını ve sezgisel bir kullanıcı arayüzünü yedeklemek için bazı kapsamlı özelliklere sahip olsa da, sizi yükseltilmiş sürümü satın almaya teşvik eden sık açılan pencereler çok yaygındır. Özellik simgelerinin üzerindeki turuncu kilit sembolleri de tüm özelliklerin tahmini %50’sini oluşturur ve can sıkıcı bir şekilde, bir tarama yalnızca kötü amaçlı yazılım olup olmadığını değil, aynı zamanda küçük ve genellikle önemsiz ‘performans sorunlarını’ da kontrol eder.

Gereksinimler:

 • 1,5 GB boş sabit disk alanı
 • Intel Pentium 4 / AMD Athlon 64 işlemci
 • 256MB RAM
 • internet bağlantısı

Fiyat: Ücretsiz

Yazının orijinali için tıklayınız.

2 thoughts on “Windows 10 için en iyi antivirüs

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.