Bilişim Profesyonelleriİnternet

Google Arama Motoru Özellikleri

Başlangıç ​​olarak, birden fazla yolla piyasadaki en sağlam ve geniş arama motorudur; ona eşlik edecek ve en alakalı, güvenilir yanıtları hızlı ve kolay bir şekilde sağlama misyonunu destekleyen bir araç ve veri tabanı ailesi vardır.

Google bir OG‘dir. Ama tam olarak neden? (OG, inanılmaz derecede istisnai, özgün veya “eski usul” olan biri için kullanılan argo bir terimdir.)

Örneğin, isimler, adresler, telefon numaraları ve web sitelerinin yanı sıra iç, dış mekan ve günlük gibi işle ilgili fotoğraflardan dünya çapındaki işletmeler için çok sayıda önemli bilgi içeren Google Haritalar kadar güçlü bir araca sahip olmak, etkileşimler – Google’ı başarı için özünde iyi bir konuma getirir.

Google’ın, yayın kesme engelinin son kurbanı olan Google+ ‘da benzer ve yararlı bilgiler içeren bir sosyal medya ağı kurmaya çalıştığını biliyoruz.

Sonuçta bu boşuna bir çaba olsa da, Google’ın yalnızca aramayı iyileştirmeye değil, platformu aracılığıyla iyileştirmek için yüksek kaliteli amiral gemilerine sahip olmaya ve inşa etmeye olan bağlılığını gösteriyor.

DuckDuckGo gibi, Google da basit aramalara yardımcı olmak için, ancak daha fazla seçenekle belirli arama dikeyleri sunar.

Geleneksel web sonuçlarına ve yukarıda bahsedilen özelliklerine ek olarak, aşağıdakiler için kategoriler ve daha fazlası vardır:

 • Haberler.
 • Videolar.
 • Görseller.
 • Alışveriş.
 • Kitaplar.
 • Uçuşlar.
 • Finans.

Aramaları daha da hassaslaştırmak için kullanılabilecek ek arama ayarları ve araçları vardır.

Google, “Google Arama dizini yüz milyarlarca web sayfası içeriyor ve boyutu 100.000.000 gigabayttan çok daha fazla” diyor. Bu, açık ara en geniş arama motoru indeksidir. Ve bu, Google’ın aramalarda hakim oyuncu olmasının ana nedenlerinden biridir. Bu sadece en büyük arama dizini değil; aynı zamanda en akıllısı.

Google, RankBrain aracılığıyla yapay zekanın eklenmesi de dahil olmak üzere algoritmalarında ve sıralama sinyallerinde sürekli güncellemeler yapmaktadır. Bu makine öğrenimi mekanizması, Google’ın yakınlarda hiçbir rakibi olmadan hakim olduğu ve sunduğu bir başka nedendir.

En iyi tarayıcılara, en iyi dizine ve en iyi algoritmalara sahiptir, bu yüzden sık sık söylediğim bir şeye her zaman inanırım: “Google’da değilse, gerçek değildir.”

Bu, Google’ın arama sorgularını – ve cevaplarını – en önemli bilgilerden bazılarını içermeyen benzersiz uzun kuyruklu aramalardan belirleme konusundaki inanılmaz yeteneğine dayanan eğlenceli bir ifadedir.

Örneğin, filmin adını, menşe yılını veya görünüşte kritik olan diğer bilgileri bilmeden belirli bir kişi veya yer hakkında bir film bulmak.

İsmi bilmediğim ama ana karakterin sarı saçlı olduğunu hatırladığım 1980’lerin kaykay filmini aradığımda, Google bana 1. Pozisyonda aradığım cevabı veriyor.

Aradığım film elbette 1989’dan Christian Slater’la birlikte “ Parlayan Küp ”.

Google’ın sahip olduğu ve YouTube, Gmail, Play ve AdSense gibi onu güç merkezi haline getirmeye katkıda bulunan başka popüler varlıklar da var.

Ayrıca E-Tablolar, Dokümanlar, Slaytlar, Takvim ve daha fazlasını içeren üretkenlik için en iyi (ve ücretsiz) araç paketlerinden birine sahiptir.

Google Analytics ve Search Console da dahil olmak üzere Google’ın web yöneticileri ve pazarlamacılar için ücretsiz araçlarını unutmamak gerekir .

Google’ı sektörün gerçek Goliath’ı yapan nedir:

 • Alphabet ait geniş araç ve özellik ağı.
 • Gerçek dünyadaki varlıkları ve bunların birbirleriyle ilişkilerini anlama konusunda eşsiz yeteneği .
 • Kısa ve uzun vadede Google Arama deneyimini iyileştirmeye sürekli bağlılığı.
 • Arama dünyasında ve her şeyle ilgili web sitelerinde benzersiz liderliği, Google’ı sektörün gerçek Goliath’ı yapan şeyler.

En büyük ve en iyi arama motoru olsa da, çıkarılan kullanıcı verileri ve / veya reklam için şirkete ödeme yapmak, Google’ın aslında her zaman kullanıcılarından bilgi alıp bunu şirketin ve / veya insanların kazancı için yapabildiği yerlerde uyguladığı gerçeğini değiştirmiyor.

Google’ın bunu yaptığı bir sır değil, bu yüzden “etik olarak” yanlış değil; kullanıcıların çoğu tarafından tam olarak hangi verilerin kullanıldığı, ne için kullanıldığı ve neden kullanıldığı bilinmemektedir.

Bu, Google’ın dünyanın en zengin şirketlerinden biri olmasına izin verdi ve kendi platformunda ve birçok ortağı aracılığıyla satılan hedefli reklamlarına çok fazla alıştı.

Bu, hala en iyi arama motoru olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

İşte tam da bu yüzden en başarılı şirketlerden biri haline geldi: arama platformunun kalitesi.

Google Kullanmanın Artıları

Bu en iyisi

Google, arama motorları da dahil olmak üzere diğer şirketlerin başarılarını gerçekleştirdi ve yapmaya devam edecek.

Bu, başlangıcından bu yana sadece arayışın yoğun değil, aynı zamanda onu her zaman ve tüm rakiplerinin önünde yeni zirvelere taşıyan bir süperstar markadır.

Eşsiz

Google, en büyük arama endeksine, en akıllı arama motoru algoritmasına ve arama motoruna tam olarak uyan en geniş ücretsiz araç portföyüne sahiptir.

Aramanın Baskın Gücü

Evet, temelde yukarıdaki iki nokta ile aynı. Ama asıl önemli olan bu.

Google en iyisidir ve oldukça uzun süredir öyle. Ve 1998’deki lansmanından bu yana her Amerikalının hayatını değiştirdi.

Uzun yıllar hayatımıza yerleşmeye devam edecek.

Google Kullanmanın Eksileri

İhlal Edilmediğini Hissetmemek Zor

Google aynı zamanda en büyük reklam ağına da sahiptir. Bu, kullanıcılarından derlediği veriler ve davranışları sayesinde.

Organik tarafta, Google kişiselleştirmeyi kullanıcıya bir fayda olarak ele alır, ancak bunların hepsi veri toplama yoluyla da elde edilir.

Kullanıcı Deneyimini ve Diğer Fikirleri Aşırı Düşünün

Google, neyin en iyi sonuç verdiğine dair bir fikir edinmek için her zaman büyük ve küçük özellikleri ve değişiklikleri test eder.

Bazen Google bir şeyleri değiştirecek ve daha sonra daha iyiye doğru bir değişiklik gibi görünmüyor.

Ancak bu Google ve bazen değişiklikler (veya sağduyu özelliklerinin eksikliği) web yöneticilerinin, pazarlamacıların ve arama yapanların kafalarını kaşıymasına neden oluyor.

Her Zaman Doğru Değil (Hala)

Yaptığı her şeyde etkileyici olsa da, Google’ın Öne Çıkan Snippet özelliğini tam anlamıyla kullanıma sunması, çok daha fazla “fark edilir” yanlış veya yanıltıcı yanıtlara yol açtı.

Basit sorular için en iyi (ve genellikle otomatik olarak oluşturulmuş) hızlı yanıtını vermeye çalışırken, Google bazen bilgisayarın her zaman akıllıca olamayacağını (veya yapamayacağını) gösteren yanlış bilgileri (çok çeşitli önem derecelerinde) aldı. insanlar.

Daha fazla kaynak:

3 thoughts on “Google Arama Motoru Özellikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.