Bilişim ProfesyonelleriDijital MedyaHaber Duyuru Etkinlik

Microsoft, Çin’de LinkedIn ‘i Kapatıyor

Microsoft, faaliyet göstermek için zor bir ortam olduğunu gerekçe göstererek Çin’den LinkedIn’i çekti: Geri çekilme, büyük bir teknoloji şirketinin Asya ülkesinden son yıllardaki en büyük ayrılışını işaret ediyor. Bir bildiride LinkedIn, Çin hizmetini sosyal medya yeteneklerinden yoksun bir iş kurulu hizmetiyle değiştireceğini söyledi.

Hareket, Microsoft’a ait hizmetin, yayınlanan ve “yasak” sayılan içerik nedeniyle Çin’deki gazetecilerin ve insan hakları aktivistlerinin profillerini engellemeye zorlanmasının ardından geldi.

LinkedIn Yıl Sonunda Kapatılıyor

LinkedIn

Şubat 2014’ten beri Çin’de faaliyet gösteren profesyonel ağ sitesinin kapatılması yıl sonuna kadar gerçekleşecek ve ülkede açık olarak faaliyet gösterebilen son büyük Amerikan sosyal medya ağının da sonu olacak. LinkedIn, resmi blogunda yayınlanan bir açıklamada, kararı “Çin’de çok daha zorlu bir çalışma ortamı ve artan uyumluluk gereksinimleri ile karşı karşıya kaldıktan sonra” aldığını açıkladı. Başkan yardımcısı Mohak Shroff, “LinkedIn’in yerel bir sürümünü başlatma kararımızın, Pekin hükümetinin gereksinimlerini karşılarken, dünyanın dört bir yanındaki profesyonelleri daha üretken ve başarılı kılmak için bir araya getirme misyonumuz tarafından yönlendirildiğini” vurguladı.

Yeni yerel strateji, “Çin merkezli profesyonellerin Çin’de iş bulmasına ve Çinli şirketlerin kaliteli adaylar bulmasına yardımcı olmaya odaklanmaktır. Bu yılın ilerleyen saatlerinde, Çin için yeni bir bağımsız iş platformu olan InJobs‘u başlatacaklarını duyurdular. Ayanı zamanda bu uygulama sosyal besleme, gönderileri veya makaleleri paylaşma yeteneğine de sahip olacak. Fırsat yaratma taahhüdüne uygun olarak Çinli işletmelerle ekonomik fırsatlar yaratmalarına yardımcı olmak için çalışmaya da devam edecekler. Çin hükümetinin yaklaşık yirmi yıldır vizyonu olsa da, dünyanın dört bir yanındaki insanlara daha fazla refah ve ilerleme sunan küresel bir ekonomi inşa etmeye çalıştıkları için onlara göre bu, her zamankinden daha önemli görünüyor.

İlginizi çekecek yazılar:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.